Rowerem z Polski do Rzymu w intencjach ważnych dla Kościoła

Rowerem z Polski do Rzymu w intencjach ważnych dla Kościoła
Zdj.: @PeplinRzym/mat. prasowe
Family News Service / polskifr.fr / tkb

Trzej kapłani diecezji pelplińskiej oraz osoba świecka 14 lipca dotarli do Rzymu, kończąc Pielgrzymkę Rowerową rozpoczętą 28 czerwca w Pelplinie (północna Polska). Pielgrzymi wieźli z sobą intencje osobiste oraz sprawy ważne dla całego Kościoła, jak np. poszanowanie ludzkiego życia.

Szczególne miejsce wśród intencji pielgrzymów z północy Polski zajmował papież Franciszek oraz powołania do posługi kapłańskiej i zakonnej. Jednym z uczestników pielgrzymki był rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Pielgrzymi poprzez swój trud i modlitwę wspierali także hospicjum w Kartuzach, ale to nie wszystkie intencje, z jakimi udali się do Rzymu.

DEON.PL POLECA"W kontekście pandemii chcieliśmy dać świadectwo, że przekraczamy granice, żeby się spotykać z ludźmi, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Naszą intencją jest też danie świadectwa, że Ewangelia nie jest sprawą przeszłości, ale również teraźniejszości i przyszłości. Włączyliśmy się w projekt #RomeaStrata, polegający na odbudowywaniu szlaków pielgrzymkowych" – powiedział ks. dr Janusz Chyła, uczestnik pielgrzymki, proboszcz parafii w Chojnicach, kapelan i członek Rycerzy Kolumba – największej w świecie katolickiej organizacji świeckich o charakterze charytatywnym.

Jednym z głównych działań Rycerzy Kolumba jest ochrona życia. Członkowie organizacji kładą akcent również na miłosierdzie i sprawy rodziny. „Jako że jestem związany z Rycerzami Kolumba, intencja ochrony życia w trakcie tej pielgrzymki towarzyszyła mi w sposób szczególny” – podkreślił ks. Chyła.

„Przyświecała nam oczywiście również intencja obrony życia ludzkiego w kontekście nauczania Jana Pawła II” – dodał ks. Chyła.

Ks. dr Janusz Chyła wskazał dwa główne sposoby troski o ludzkie życie. „Po pierwsze ważna jest nieustanna modlitwa. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie sami załatwić. Druga sprawa to świadectwo: pomoc osobom, szczególnie kobietom, które borykają się z problemami duchowymi, psychicznymi i materialnymi w tym zakresie. Jako Rycerze Kolumba współpracujemy z Fundacją Małych Stópek. Ostatnio w parafii mieliśmy dzwon ‘Głos Nienarodzonych’, który ma budzić ludzkie sumienia” – zaznaczył ks. Janusz Chyła.

Źródło: Family News Service / polskifr.fr / tkb

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rowerem z Polski do Rzymu w intencjach ważnych dla Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.