Różaniec – modlitwa dla prawdziwych mężczyzn

Różaniec – modlitwa dla prawdziwych mężczyzn
(fot. Lawrence OP/flickr.com)
KAI / psd

W modlitwie różańcowej znaleźć można podporę, wzmocnienie i drogę doskonalenia duchowego – przekonuje David Calvillo z Teksasu, założyciel apostolatu różańcowego „Prawdziwi mężczyźni odmawiają różaniec”. Strona o takim samym tytule funkcjonuje od roku na popularnym portalu społecznościowym Facebook, gdzie ma już około 10 tysięcy użytkowników z całego świata.

Calvillo odkrył zalety modlitwy różańcowej pewnego dnia podczas rekolekcji w klasztorze benedyktynek w pobliżu Rio Grande City. Fascynację tą formą rozmyślań pogłębiła lektura książki św. Ludwika de Monfort „Tajemnica Różańca”.

DEON.PL POLECAWkrótce potem wpadł na pomysł zainicjowania apostolatu, zachęcającego mężczyzn do częstego odmawiania i promowania modlitwy różańcowej. Logo apostolatu to wzniesiona, zaciśnięta męska ręką z owiniętym wokół różańcem.

Na stronie www.realmenpraytherosary.org członkowie apostolatu przypominają, że Różaniec jest modlitwą kontemplacyjną i nie polega na mechanicznym odmawianiu formuł. Przekonują także, że nie jest modlitwa „dla starych pań i na pogrzeby”, i że znakomicie służy nie tylko katolikom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Różaniec – modlitwa dla prawdziwych mężczyzn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.