Rozesłanie misjonarzy w Katowicach

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Trzynastu księży archidiecezji katowickiej zostało posłanych do posługi na misjach lub w innych diecezjach. Dwóch kapłanów uda się do Zambii i Peru. Pozostali podejmą pracę w Anglii i Walii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Republice Czeskiej oraz w Szwajcarii.

Dyspozycje są odpowiedzią na prośbę miejscowych biskupów, pragnących rozwijać działalność duszpasterską wśród mieszkających tam Polaków.

Podczas "rozesłania", które miało miejsce pod koniec sierpnia w katowickiej kurii metropolitalnej abp Wiktor Skworc powiedział: "Jest to kontynuacja otwarcia Kościoła katowickiego na sprawy misji i pomocy duszpasterskiej w krajach, gdzie brak duszpasterzy, świadków Ewangelii".

Komentując wyjazd księży do krajów europejskich metropolita katowicki podkreślił: "To nasza powinność, jeśli młodzież i nie tylko migruje za pracą, wyjeżdża z Polski, to powinni im towarzyszyć duszpasterze. Wyjeżdżający kapłani to fidei donum, w szerokim tego słowa rozumieniu - dar wiary Kościoła katowickiego".

Jak zaznaczył ks. Krzysztof Jończyk, wyjeżdżający do pracy wśród Polaków w Hiszpanii, "Jako kapłani diecezji katowickiej jedziemy do innych Kościołów, ale ciągle wiemy, że jesteśmy w jednej wspólnocie".

Abp Skworc wyraził nadzieję, że otwarcie Kościoła katowickiego na potrzeby ewangelizacji w świecie będzie trwało.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozesłanie misjonarzy w Katowicach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.