Papież: jesteście misjonarzami Chrystusa

Papież: jesteście misjonarzami Chrystusa
Benedykt XVI (fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / Radio Watykańskie / psd

 Za każdym razem, gdy myślę o XXVI Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie, moje serce wypełnia wdzięczność wobec Boga za doświadczenie łaski tych niezapomnianych dni - powiedział Benedykt XVI, przyjmując młodych Hiszpanów, organizatorów i wolontariuszy ubiegłorocznego Dnia. Wezwał ich, by byli misjonarzami Chrystusa.

Zdaniem papieża, ŚDM można zrozumieć tylko w świetle obecności w Kościele Ducha Świętego, który nieustannie wlewa w serca odwagę i jak w dniu Pięćdziesiątnicy wyprowadza Kościół w przestrzeń publiczną, aby świadczył o wielkich dziełach Bożych. - Jesteście wezwani do współdziałania w tej pasjonującej pracy. Warto się temu całkowicie poświęcić - przekonywał Ojciec Święty, dodając, że Chrystus potrzebuje ich u swego boku, by budować i rozszerzać swoje "królestwo miłości". Będzie to możliwe, jeśli stanie się On ich najlepszym przyjacielem i będą prowadzić życie zgodne z Ewangelią.

- Jesteście misjonarzami Chrystusa pośród waszych rodziców, przyjaciół i znajomych, w swoich środowiskach studiów i pracy, wśród ubogich i chorych. Mówcie o Jego miłości i dobroci z prostotą, bez kompleksów i obaw. Sam Chrystus da wam siłę, by to robić - zapewnił Benedykt XVI.

Zachęcił młodych Hiszpanów, by słuchali Chrystusa i utrzymywali z Nim "częste i szczere kontakty", z ufnością zwierzając Mu się ze swych pragnień i aspiracji, ale także bólów - własnych i osób, którym brakuje pocieszenia i nadziei. Wezwał ich, aby nie szczędzili sił w doprowadzaniu innych do osobistego spotkania z Chrystusem, który żyje w swoim Kościele.

 

DEON.PL POLECA

Papież jest pewny, że przyszłoroczne obchody ŚDM w Rio de Janeiro staną się kolejnym kamieniem milowym na drodze Kościoła, który jest "zawsze młody" i chce poszerzyć horyzonty nowych pokoleń o bogactwo Ewangelii, będącej dla świata "życiową siłą". - Niech obchody ŚDM w Brazylii staną się nowym i radosnym doświadczeniem Chrystusa zmartwychwstałego - życzył papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: jesteście misjonarzami Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.