Rusza "anielska" akcja Łódzkiej Caritas

PAP / drr

550 ubogich, wielodzietnych rodzin mają odwiedzić w grudniu ekipy łódzkiej Caritas złożone z Mikołaja i Aniołka. 1200 dzieci z Łodzi, Zgierza, Tomaszowa Maz., Łasku i Piotrkowa Tryb. zostanie obdarowanych prezentami, a ich rodzice paczkami na święta.

5 grudnia rusza 9. edycja "anielskiej" akcji charytatywnej dla dzieci pod hasłem "Serce na gwiazdkę" organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

- Każdego popołudnia trzy ekipy złożone z Mikołaja i Aniołka odwiedzą dzieci w domach i obdarują prezentami świątecznymi. Wcześniej każda rodzina otrzyma list z dokładną datą odwiedzin - powiedział Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Początkowo akcja miała lokalny charakter i skierowana była do dzieci w Łodzi. Później rozszerzyła się na Tomaszów Maz., Piotrków Tryb. i Zgierz. W tym roku po raz pierwszy paczki otrzymają dzieci w Łasku.

Wśród gwiazdkowych upominków dla dzieci będą m.in. zabawki, artykuły szkolne, słodycze, ubrania i kosmetyki. Wszystko będzie dostosowane do płci i wieku dzieci. Dodatkowym prezentem dla dzieci będą bilety do kina "Bałtyk" w Łodzi i "Helios" w Piotrkowie Trybunalskim.

DEON.PL POLECA

Tradycyjnie poza prezentami dla najmłodszych, każda z 550 rodzin otrzyma paczkę, w której znajdą się produkty spożywcze, chemiczne i kosmetyki.

Tegoroczna akcja potrwa do 15 grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, w role Mikołajów i Aniołów odwiedzających dzieci wcielą się patroni honorowi oraz przedstawiciele patronów medialnych akcji.

Paczki dostarczą m.in. metropolita łódzki abp Władysław Ziółek, marszałek województwa Witold Stępień, wojewoda Jolanta Chełmińska, a także prezydenci Łodzi, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. i burmistrz Łasku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rusza "anielska" akcja Łódzkiej Caritas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.