Rusza nowa akcja modlitewna: bezdomni potrzebują naszej modlitwy

Rusza nowa akcja modlitewna: bezdomni potrzebują naszej modlitwy
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
facebook.com/PrzyjacieleBezdomnych / jp

Radomska parafia pw. św. Brata Alberta postanowiła wyjść naprzeciw bezdomnym z... modlitwą. 

Przyjaciele Bezdomnych to nie zwykła akcja. Dlaczego? Od kilku lat radomska parafia pw. św. Brata Alberta podejmowała różne działania w ramach wolontariatu, np. pomoc osobom starszym czy pomoc dzieciom i młodzieży w lekcjach. Jednak żadna z tych akcji nie przetrwała.

>> Prawie wszystko o bezdomności

Inicjatorzy akcji na pierwszym miejscu stawiają modlitwę za bezdomnych. Św. brat Albert mówił, że poprawa życia zaczyna się od modlitwy i tak Przyjaciele Bezdomnych postanowili pójść za Jego słowami.

Jak to działa?

Osoba chętna, by modlić się za bezdomnego dostaje jego imię i zobowiązuje się odmawiać dziesiątkę różańca w danym dzniu w tygodniu. Można także zdecydować się na modlitwę dodatkową od sióstr Albertynek do codziennego odmawiania. Jeżeli znamy jakiegoś bezdomnego, to można wysłać jego imię i miasto, w którym przebywa.

Żeby zgłosić się do akcji, wystarczy napisać maila na przyjacielebezdomnych@gmail.com. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, wystarczy odwiedzić fanpage na Facebooku.

>> Bezdomni nowożeńcy i ślub, o jakim nawet nie ośmielili się marzyć

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
14,95 zł
29,90 zł

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Rusza nowa akcja modlitewna: bezdomni potrzebują naszej modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.