Kraków: rusza kolejna edycja kina dla osób bezdomnych

Kraków: rusza kolejna edycja kina dla osób bezdomnych
(fot. Fer Gregory / shutterstock.com)
KAI / kk

Filmem "Chata" 7 lutego rozpocznie się kolejny sezon seansów filmowych dla osób bezdomnych, które są organizowane w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Wydarzenie organizują sami bezdomni z prowadzonej w Dziele grupy wsparcia "Loretanin".

Seanse filmowe dla osób bez domu w Krakowie odbywają się już od 2012 roku. Idea zrodziła się u samych osób bezdomnych, którzy z czasem zgromadzili się w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Loretanin" pod opieką pracowników socjalnych.

- Film "Chata" zaproponowała jedna z uczestniczek grupy wsparcia. Mimo innych propozycji, wspólnie wybraliśmy ten film, ponieważ pani tak pięknie o nim opowiedziała i zachęciła innych - mówi Dariusz Apostel, pracownik Dzieła Pomocy św. Ojca Pio odpowiedzialny za grupę "Loretanin".

Bóg jest wielką, uśmiechniętą Murzynką? [RECENZJA] >>

Przed każdym z seansów członkowie grupy sami zrobili plakaty i roznieśli je po schroniskach, noclegowniach i ośrodkach pomocy dla osób bezdomnych i ubogich. W recepcjach dwóch centrów Dzieła Pomocy św. Ojca Pio można wciąż pobrać darmowe zaproszenia. Film wyświetlany jest na dużym ekranie, by osoby ubogie mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie.

DEON.PL POLECA

Po filmie odbędzie się dyskusja prowadzona przez aktorkę Katarzynę Gajdarską. Kolejny seans planowany jest na kwiecień.

Grupa wsparcia "Loretanin" jest jedną z form pomocy w Dziele Pomocy św. Ojca Pio przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Oprócz organizowania seansów, jej członkowie uczestniczą w warsztatach artystycznych i wycieczkach. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio udziela pomocy doraźnej i specjalistycznej dla ponad 2 tys. osób bezdomnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: rusza kolejna edycja kina dla osób bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.