Ruszają przygotowania do XX Spotkania Młodych na Lednicy

Ruszają przygotowania do XX Spotkania Młodych na Lednicy
(fot. jazonz / flickr.com / CC BY 2.0)
4 lata temu
KAI / ml

Spotkanie młodych na polach lednickich odbędzie się w 2016 roku już po raz dwudziesty. Przyszłoroczna Lednica, zaplanowana na 4 czerwca, wpisuje się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski. To także rok, w którym obchodzony będzie jubileusz 800-lecia zakonu ojców dominikanów.

- Zapraszam uczestników Spotkań z dawnych lat. Zapraszam budowniczych Lednickiego Ośrodka. Musimy wszyscy się spotkać. Musimy wybrać Jezusa. Musimy śpiewać i tańczyć. Jezus jest naszym życiem. Pragniemy, aby był wszystkim we wszystkich - napisał w zaproszeniu inicjator lednickich spotkań, o. Jan Góra.

Na przyszłoroczne spotkanie dominikanin tradycyjnie zaprasza także księży i siostry zakonne. Kapłani otrzymają butelkę wina z winnic małopolskich oraz trzy hostie, przygotowane przez firmę Christ. Mają one być symbolem ofiarowania się Jezusowi w Najświętszej Eucharystii. Młodzież z kolei otrzyma Pismo Święte Nowego Testamentu i biały drewniany krzyż. - Cóż innego mogę wymyślić na Tysiąclecie Chrztu Polski? - pyta w zaproszeniu opublikowanym na stronie wydarzenia o. Góra.

Jednym z pierwszych punktów przygotowań będą warsztaty muzyczne pt. "Weekend w C-DUR", które odbędą się w dniach 20-22 listopada. Warsztaty muzyczne poprowadzą muzycy z zespołu Siewcy Lednicy i Scholi Lednickiej. Zapisy i informacje na stronie lednica2000.pl

W Spotkaniach Młodych Lednica 2000 do tej pory w sumie uczestniczyło ok. 2 mln osób. Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora, Lednica Motocyklisty oraz letnie rekolekcje i weekendowe spotkania w ramach Uniwersytetu Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ruszają przygotowania do XX Spotkania Młodych na Lednicy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ruszają przygotowania do XX Spotkania Młodych na Lednicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.