Rzecznik Episkopatu: warto czytać Biblię, to najważniejsza księga na świecie

Rzecznik Episkopatu: warto czytać Biblię, to najważniejsza księga na świecie
(fot. Exe Lobaiza / cathopic.com)
KAI / kk

Biblia w domach ludzi wierzących powinna być pod ręką, a nie pod kluczem czy wysoko na półce. - To najważniejsza księga na świecie. Została napisana pod natchnieniem Ducha Świętego, dlatego warto ją czytać codziennie – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik w Niedzielę Słowa Bożego, która jest obchodzona 26 stycznia, w tym roku po raz pierwszy.

Rzecznik Episkopatu nawiązał do Listu Apostolskiego Papieża Franciszka, w którym ustanowił on Niedzielę Słowa Bożego. Papież napisał: „Relacja pomiędzy Zmartwychwstałym, wspólnotą wierzących oraz Pismem Świętym jest ekstremalnie życiodajna dla naszej tożsamości”. Dlatego, dodał ks. Rytel-Andrianik, Niedziela Słowa Bożego jest również ekstremalnie ważna dla ludzi wierzących.

„Zachęcam, by codziennie przeczytać przynajmniej jeden werset Pisma Świętego”, powiedział rzecznik Episkopatu Polski, odnosząc się do słów Papieża Franciszka, który we wspomnianym liście podkreślił: „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być „raz w roku”, ale w każdym dniu roku”.

Rzecznik Episkopatu ponowił również prośbę, aby umieszczać na Facebooku i Twitterze oraz innych mediach społecznościowych ulubione cytaty z Pisma Świętego z hasztagiem #Biblia. „W ten sposób wypełnimy wolę Papieża Franciszka, który zaznaczył, że ta niedziela jest poświęcona +celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego+” – powiedział.

DEON.PL POLECA

III Niedziela okresu zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W tym roku wypada 26 stycznia i jest przeżywana po raz pierwszy w Kościele katolickim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzecznik Episkopatu: warto czytać Biblię, to najważniejsza księga na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.