Rzecznik KEP o wypadku polskiego autokaru: mamy do czynienia z ogromną katastrofą

Rzecznik KEP o wypadku polskiego autokaru: mamy do czynienia z ogromną katastrofą
fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
PAP / pk

W wielu miejscach Polski, w tym na Jasnej Górze, odprawiane są specjalne msze św. w intencji ofiar wypadku, do którego doszło na autostradzie w Chorwacji - powiedział PAP rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak. Dodał, że on sam też odprawił w niedzielę rano mszę w intencji ofiar i ich rodzin.

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne (19 z nich jest w ciężkim stanie), w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

DEON.PL POLECA- Tragedia, do której doszło na autostradzie w Chorwacji wszystkich nas napełniła olbrzymim bólem. Mamy do czynienia z ogromną katastrofą, w której brali udział ludzie wierzący, którzy jechali do Medjugorje, by modlić się za swoich bliskich, powierzać Bogu swoje intencje w formie pielgrzymki - powiedział ks. Gęsiak.

Episkopat modli się za ofiary wypadku polskiego autokaru

Przypomniał, że przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki złożył rodzinom ofiar tej katastrofy wyrazy współczucia.

- Abp Gądecki zwrócił się z prośbą o to, aby w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach podczas mszy św. w czasie modlitwy wiernych wypowiedziane były specjalne prośby, w których wspólnota Kościoła będzie modlić się o szczęście wieczne dla ofiar katastrofy i o zdrowie dla tych, którzy przeżyli i znajdują się w szpitalach - dodał.

Ks. Gęsiak poinformował, że w wielu miejscach Polski, w tym na Jasnej Górze, odprawiane są specjalne msze św. w intencji uczestników tej pielgrzymki do Medjugorje.

- Ta pielgrzymka wyruszyła z Częstochowy, dlatego Jasna Góra w sposób szczególny włączyła się w modlitwę w intencji poszkodowanych w tej tragedii - powiedział.

Zaznaczył, że osobiście również odprawił w niedzielę rano mszę św. w intencji wszystkich ofiar oraz ich rodzin.

- Wszyscy ludzie wierzący są proszeni o to, aby włączyć się w modlitwę za zmarłych, a także w modlitwę o ocalenie życia i zdrowia tych, którzy dziś najbardziej tego potrzebują. Abp Gądecki prosi również, aby modlitwą ogarnąć pogrążone w żałobie rodziny tych, którzy zginęli w tym wypadku - zastrzegł rzecznik KEP.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją z ministrem Adamem Niedzielskim na czele.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzecznik KEP o wypadku polskiego autokaru: mamy do czynienia z ogromną katastrofą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.