Rzym: spotkanie przedstawicieli nowych form życia konsekrowanego

Rzym: spotkanie przedstawicieli nowych form życia konsekrowanego
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / psd

W Rzymie odbyło się czwarte już światowe spotkanie nowych form życia konsekrowanego. Wzięło w nim udział 115 przedstawicieli 38 wspólnot z 22 krajów. Tym co wyróżnia te wspólnoty jest fakt, że zazwyczaj gromadzą one osoby konsekrowane obu płci oraz ludzi świeckich.

"Te nowe formy życia konsekrowanego zrodziły się mniej więcej po Soborze Watykańskim II, który przypomniał, że wszyscy, niezależnie od tego, czym się zajmują, są powołani do świętości. To właśnie w tym kontekście Duch Święty wzbudził nowe wspólnoty, w których współpracują ze sobą ludzie reprezentujący różne stany życia. Widzimy to w kolejnych wspólnotach, na całym świecie. I jest to ogromne bogactwo, uzupełniamy się wzajemnie, idziemy razem jako jeden Lud Boży, jako jeden Kościół. Taka forma życia ma szczególne znaczenie w naszym społeczeństwie, w naszych czasach, bo dajemy świadectwo jedności, konsekrowanych kobiet i mężczyzn, a także świeckich. W tych burzliwych czasach, kiedy jest tak wiele problemów w rodzinach, życiu konsekrowanym i kapłaństwie, nowe wspólnoty chcą dać świadectwo i zachętę dla każdego stanu życia" - powiedziała Radiu Watykańskiemu przełożona Wspólnoty Błogosławieństw, s. Anna-Katharina Pollmeyer.

Międzynarodowe spotkania nowych form życia konsekrowanego odbywają się co dwa lata. Tematem tegorocznych obrad była formacja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzym: spotkanie przedstawicieli nowych form życia konsekrowanego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.