Rzym: spotkanie studentów z Opus Dei

Rzym: spotkanie studentów z Opus Dei
(fot. aegis / sxc.hu)
7 lat temu
KAI / pz

"Odkryć ludzką tożsamość w świecie cyfrowym" to temat odbywającego się po raz 46 Forum Univ 2013. Zorganizowała je w Rzymie w dniach 25-31 marca prałatura personalna Opus Dei. W spotkaniu stanowiącym przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro (23-28 lipca 2013) uczestniczy około 3 tys. studentów 200 szkół wyższych z całego świata.

Jak zapewniają organizatorzy jutro uczestnicy Forum Univ 2013 wezmą udział w pierwszej audiencji ogólnej papieża Franciszka i przekażą mu film zatytułowany: "Jak przeżywać wiarę, gdy się ma 20 lat". Podczas Forum w różnych miejscach Wiecznego Miasta odbywa się szereg konferencji, dyskusji, wystaw, koncertów. Wśród jego gości jest amerykański reżyser Colin Brady, pisarz i znawca nowym mediów, Kevin de Souza z Bombaju w Indiach, czy Jeffrey Langan z Holy Cross College uniwersytetu Notre Dame, w Indianie w USA.

Jednym z ważnych wydarzeń spotkania jest Forum Inicjatyw Społecznych, prezentujące projekty wolontariatu, w których uczestniczą studenci wyższych uczelni. Młodzież angażuje się w pomoc najuboższym mieszkającym na obrzeżach wielkich metropolii akademickich świata. Przewidziano również zbiórkę funduszy, aby wesprzeć niektóre projekty edukacyjne w krajach afrykańskich.

Spotkania Univ odbywają się od 1968 roku z inspiracji św. Josemaríi Escrivy, założyciela Opus Dei. Do ich tradycji należą audiencje u kolejnych papieży - Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzym: spotkanie studentów z Opus Dei
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rzym: spotkanie studentów z Opus Dei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.