Są nowe informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI

Są nowe informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 miesiąc temu
KAI / pp

Benedykt jest bardzo słaby i po podróży w czerwcu do Ratyzbony, by odwiedzić swojego umierającego brata, Georga cierpi na infekcję trądzika różowatego – pisze, powołując się na biografa papieża Benedykta - Petera Seewalda „Passauer Neue Presse".

W sobotę Peter Seewald przedstawił Benedyktowi swoją biografię „Benedykt XVI – życie”, która ukazała się na początku maja. Po spotkaniu powiedział, że papież-senior wykazał się optymizmem pomimo choroby wirusowej i zapowiedział, że jeśli tylko powróci do sił, zapewne powróci też do pisania. „Jego myśl i pamięć są sprawne, lecz w tej chwili jego głos jest ledwie słyszalny” – dodał.

Zaznaczył, że Joseph Ratzinger napisał już swój testament duchowy, w którym wyraził życzenie, by zostać pochowanym w miejscu, gdzie po śmierci złożono ciało św. Jana Pawła II w Grotach Watykańskich, ponieważ odczuwa głęboką wspólnotę ze swoim poprzednikiem. Wcześniej Seewald opublikował kilka długich wywiadów z Josephem Ratzingerem/Benedyktem XVI w formie książkowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paul Badde
34,90 zł

Najbardziej osobista i przenikliwa książka o Benedykcie XVI

Niniejsza książka jest żywym wspomnieniem. Składa się z ponad sześćdziesięciu wybranych relacji z tamtych dni, gdy Joseph Ratzinger był pierwszym od ponad czterystu lat papieżem z Niemiec,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Są nowe informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Są nowe informacje o stanie zdrowia Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.