Sandomierz: nie będzie Orszaków Trzech Króli – królowie oddadzą pokłon Dziecięciu

Sandomierz: nie będzie Orszaków Trzech Króli – królowie oddadzą pokłon Dziecięciu
(fot. depositphotos.com)
10 miesięcy temu
KAI / ps

W Święto Objawienia Pańskiego nie będą organizowane trakcyjne Orszaki Trzech Króli, Przedstawiciele diecezji przebrani za królów oddadzą pokłon Dziecięciu podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12 pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w katedrze.

Jak informuje w opublikowanym dzisiaj komunikacie kanclerz ks. Roman Janiec, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu zachęca, aby podczas sprawowania Mszy św. w Uroczystość Objawienia Pańskiego oddać cześć Dzieciątku Jezus poprzez śpiew kolęd oraz symbolikę bożonarodzeniową.

Ksiądz kanclerz wyjaśnia, że choć w ostatnich latach organizowane były w wielu parafiach barwne korowody, aby w ten sposób oddać cześć Jezusowi, to w obecnym czasie takie marsze są niemożliwe ze względów epidemicznych.

„Także w domach, zgromadźmy się przy świątecznym stole i przy choince, oddając pokłon Dziecięciu, które nam się objawiło, poprzez przeczytanie fragmentu Ewangelii (Mt 2,1 – 12) i śpiew kolęd. Na tę okazję można przygotować dla każdego z domowników papierowe korony” – zaleca w komunikacie w ks. Roman Janiec.

W diecezji sandomierskiej Orszaki Trzech Króli wyruszały z parafialnych świątyń podążając na centralne miejsca miast i miasteczek, aby przy betlejemskiej stajence, wzorem ewangelicznych Mędrców pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi. W niektórych miejscowościach podczas pochodów odgrywano sceny z Ewangelii i wspólnie kolędowano.

W Sandomierzu orszaki po Mszach św. wyruszały w południe równolegle z trzech kościołów. Wspólne ich spotkanie i pokłon Dzieciątku odbywało się na Rynku Starego Miasta. Zwieńczeniem było wspólne kolędowanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sandomierz: nie będzie Orszaków Trzech Króli – królowie oddadzą pokłon Dziecięciu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.