ŚDM: kapłani będą odpuszczać grzech aborcji

ŚDM: kapłani będą odpuszczać grzech aborcji
(fot. lunar caustic (Embryo) [CC-BY-2.0 (www.creativecommons.org/licenses/by/2.0)])
KAI / wm

Kapłani, którzy sprawować będą sakrament pojednania w czasie Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, będą mogli rozgrzeszać także z grzechu aborcji. Zgodnie z obowiązującym w archidiecezji madryckiej prawem kościelnym, uprawnienia takie mają tylko penitencjarze katedralni. Jednakże arcybiskup stolicy Hiszpanii kard. Antonio María Rouco Varela postanowił, że od 15 do 22 sierpnia br. prawo takie przysługiwać będzie wszystkim kapłanom, zaaprobowanym jako spowiednicy w czasie ŚDM.

Swoją decyzję hiszpański purpurat tłumaczy pragnieniem, aby "wszyscy wierni, którzy przybywają na obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, mogli łatwiej skorzystać z owoców łaski Bożej, która otwiera im bramy życia wiecznego". Jednocześnie kardynał przypomina spowiednikom o konieczności wyznaczenia "odpowiedniej pokuty" osobom, które ze skruchą wyznają grzech aborcji.

Sakrament pojednania sprawowany będzie podczas ŚDM w parku Retiro w centrum miasta. Młodzi będą się mogli spowiadać w 12 językach u ponad 800 kapłanów.

W parku ustawiono już ok. 200 konfesjonałów. Wykonał je pochodzący z Ávili stolarz Emilio Úbeda, którego rodzinne przedsiębiorstwo istnieje od 1910 roku. Projektantem jest Ignacio Vicens. Konfesjonały mają 3,6 m wysokości, 3 m szerokości i 1,6 m głębokości. Przypominające swym kształtem żagle łodzi, zostały tak skonstruowane, by pozostało wystarczająco dużo miejsca na klęcznik dla penitenta z jednej strony kratek i na krzesło dla kapłana z drugiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM: kapłani będą odpuszczać grzech aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.