ŚDM najważniejszym wydarzeniem religijnym w 2016 r.

ŚDM najważniejszym wydarzeniem religijnym w 2016 r.
(Logo ŚDM Kraków 2016)
KAI / ptt

To dla nas wielka radość, że praca którą wykonujemy jest prowadzona z błogosławieństwem i wsparciem naszego biskupa - mówił na rozpoczęcie spotkania abp. Józefa Kupnego ze sztabem przygotowującym Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji wrocławskiej ks. Piotr Wawrzynek. - To będzie najważniejsze wydarzenie religijne w 2016 r. w naszym kraju - przyznał metropolita wrocławski.

Arcybiskup zapoznał się szczegółowo z zadaniami, jakie do zrealizowania ma każda z sekcji pracujących nad przebiegiem tzw. dni w diecezjach w ramach ŚDM. Poznał także program, jaki archidiecezja wrocławska zaproponuje gościom, którzy będą chcieli spędzić na Dolnym Śląsku tydzień poprzedzający spotkanie młodych w Krakowie. Przewodniczący sekcji dzielili się z arcybiskupem także problemami, jakie pojawiają się w trakcie przygotowań.

Metropolita interesował się przebiegiem współpracy pomiędzy sztabem a dolnośląskimi parafiami, podkreślając konieczność zintensyfikowania działań z grupami parafialnymi oraz katechetami pracującymi wśród młodych. Zachęcał do tego, by zaangażowani w prace sztabu oddolnie nawiązywali i budowali bezpośrednie relacje ze świeckich liderami poszczególnych grup działających w parafiach.

Zapowiedział także, że w Niedzielę Palmową w 2016 chce zaprosić młodzież z całej diecezji na wielkie święto młodych. - Musimy sobie uświadomić, iż w 2016 r. ŚDM będą najważniejszym wydarzeniem religijnym w naszej Ojczyźnie - mówił abp Kupny, dopowiadając: - Wierzę, że to ogromna szansa na ożywienie życia religijnego, a może także na pobudzenie tych, którzy gdzieś zagubili się w swoich poszukiwaniach.

Zauważył również, że dziś coraz więcej młodych przyznaje się do wiary w Chrystusa. - Dziękuje wam za wasze świadectwo wiary - dodał.

Chęć spędzenia dni w diecezjach w archidiecezji wrocławskiej wyraziło 39 grup, co daje 11 tys. pielgrzymów. Najwięcej młodych przyjedzie na Dolny Śląsk z Francji. Są także zgłoszenia m.in. z Kanady, Korei, Panamy, Kolumbii, Niemiec i Włoch. W diecezji działa 35 punktów przygotowań do ŚDM 2016. Zarejestrowało się ponad 100 wolontariuszy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM najważniejszym wydarzeniem religijnym w 2016 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.