ŚDM: Pokażmy miasto młode, bliskie i przyjazne

ŚDM: Pokażmy miasto młode, bliskie i przyjazne
(fot. flickr / cuellar)
KAI / im

O zaprezentowanie Madrytu jako miasta młodego, bliskiego i przyjaznego zaapelował burmistrz stolicy Hiszpanii Alberto Ruíz Gallardón. W specjalnym przesłaniu skierowanym 28 lipca do mieszkańców włodarz zapewnił, że Madryt chce pokazać się z jak najlepszej strony, służąc jako "prawdziwe miejsce spotkań".

Orędzie burmistrza było trzecim w jego ośmioletniej karierze przewodniczącego Rady Miasta Madryt. Poprzednie związane były z atakami terrorystycznymi z 11 marca 2004 roku oraz uroczystościami zaślubin Księcia i Księżnej Asturii. Tym razem burmistrz Alberto Ruíz Gallardón wystosował przesłanie z racji zbliżającego się Światowego Dnia Młodzieży, który będzie się odbywał w stolicy Hiszpanii od 16 do 21 sierpnia.

Gallardón wyraził również nadzieję, że pobyt młodych ludzi w Madrycie będzie zarówno dla nich jak i dla mieszkańców miasta przyjemnym i wzbogacającym doświadczeniem, tak by, gdy wrócą do swych domów po zakończeniu spotkania mogli mówić o Madrycie jako synonimie serdeczności i gościnności.

Burmistrz określił Światowy Dzień Młodzieży mianem "wydarzenia o globalnym wpływie" dodając, że jego uczestnicy są "znakiem nowego początku". Z satysfakcją zauważył, że "jesteśmy częścią pasjonującego zadania odnowy, która karmi się entuzjazmem, doświadczeniem odkrywania i szlachetności uczuć, które są tak charakterystyczne dla młodzieży".

Po wygłoszeniu oświadczenia burmistrz i administrator miasta, wspólnie z arcybiskupem Madrytu, kardynałem Antonio Maríą Rouco Varelą, przewodniczyli wręczeniu certyfikatów wolontariuszom, którzy w ostatnim roku uczestniczyli w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Obronę Cywilną SAMUR. Szkolenia wolontariuszy, w których wzięło udział ponad 10 tys. osób, rozpoczęły się w wrześniu 2010 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM: Pokażmy miasto młode, bliskie i przyjazne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.