ŚDM w Panamie: biskupi oczekują na pomoc państwa

ŚDM w Panamie: biskupi oczekują na pomoc państwa
(fot. GTS Productions / Shutterstock.com)
KAI / ml

Władze Kościoła katolickiego w Panamie oczekują, że państwo włączy się w pomoc w organizację w tym kraju Światowych Dni Młodzieży w 2019 r.

W deklaracjach dla miejscowych mediów biskupi z tego kraju Ameryki Łacińskiej podkreślili, że oczekują, iż pomoc dotyczyć będzie również wsparcia finansowego.
- Przyjęcie licznych pielgrzymów z całego świata będzie dla nas dużym wyzwaniem. To największe wydarzenie masowe, jakie zostanie zorganizowane w dotychczasowej historii naszego kraju. Wierzę, że z pomocą władz państwowych podołamy temu przedsięwzięciu. Jesteśmy małym krajem, ale razem możemy zrobić wielkie rzeczy - powiedział metropolita Panamy abp José Domingo Ulloa Mendieta.
Władze panamskiego Kościoła ujawniły, że na długo przed ogłoszeniem państwa-gospodarza ŚDM w 2019 r. przeprowadzono w tym kraju Ameryki Łacińskiej wstępne szacunki możliwości organizacji imprezy. Wypadły one pozytywnie. Na nich została oparta zgłoszona do Watykanu kandydatura.
Pierwsze prace nad organizacją Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. mają ruszyć w Panamie jeszcze przed końcem tego roku. Wstępnie swoją pomoc w przedsięwzięciu zadeklarował prezydent tego kraju Juan Carlos Varela, który wraz z małżonką udał się w lipcu br. do Polski, aby uczestniczyć w oficjalnym ogłoszeniu przez papieża Franciszka Panamy gospodarzem kolejnej edycji tej międzynarodowej imprezy.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ŚDM w Panamie: biskupi oczekują na pomoc państwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.