Sekretarz Generalny Episkopatu: udział w głosowaniu przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości

Sekretarz Generalny Episkopatu: udział w głosowaniu przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości
(fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP)
1 miesiąc temu
KAI / pp

Udział w głosowaniu będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce – podkreślił sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w wydanym dziś apelu ws. wyborów prezydenckich.

„Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze” – napisał Sekretarz Generalny Episkopatu.

Zaapelował także do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie. „Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek” – podkreślił bp Miziński.

„Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny. Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa” – zaznaczył Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

BP KEP

Publikujemy pełną treść apelu:

Apel Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski ws. wyborów prezydenckich

Dnia 12 lipca br. odbędzie się w Polsce druga tura wyborów prezydenckich.

Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze. Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce.

Ponadto, zwracam się z gorącym apelem do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne,konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie. Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek.

Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny.

Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 7 lipca 2020 roku

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
18,39 zł
30,65 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sekretarz Generalny Episkopatu: udział w głosowaniu przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości
Komentarze (3)
KF
~Kris Fa
7 lipca 2020, 15:13
Prawdziwy katolik nie powinien iść do głosowania w drugiej turze. Jeden to wróg Kościoła a drugi fałszywy przyjaciel, wilk w owczej skórze. Po 8 lat rządziło była ustawa aborcyjna taka sama jak rządzi PiS. I ginie rocznie ok 1000 legalnie w czasie aborcji, bo jest przepis że gdy nawet lekarz przypusci że dziecko może być chore to wtedy można dokonać aborcji. I potem mamią, że trzeba iść i w pdtekscie na Andrzeja, bo jak arafal wygra to koniec świata będzie. A PiS widzi że katolicy naiwni i tak pójdą. Gdyby kilka mln katolikow nie poszlo na wybory to wtedy PiS chcąc wyborców przyciągnąć coś musiałby zrobić a takp o co? Wystarczy tylko gadać... POLSKO OBUDŹ SIĘ
WG
W Gedymin
7 lipca 2020, 12:33
To oświadczenie pokazuje, że polski episkopat to Sodoma, tak liczni są tam uczciwi i sprawiedliwi. Bo jak powiedział bp Napierała: "Pan Jezus milczał. Bo są sytuacje, gdzie trzeba milczeć dla dobra wszystkich". Zwłaszcza o grzechach i łajdactwach swoich wiernych, braci w kapłaństwie i biskupstwie. Po co księża i biskupi, którzy nie prowadzą do Boga, ale wręcz przeciwnie od Niego odwodzą??
WG
W Gedymin
7 lipca 2020, 22:24
Dodam jeszcze, że gdyby jakiś przedsiębiorca wypuścił płyn do mycia naczyń Fairy 500+, który oprócz tego, że świetnie by zmywał naczynia to również odpuszczał grzechy, szczególnie ciężkie i zestarzała, to Kościół niewątpliwie zareagował by natychmiast, w odróżnieniu do wypowiedzi księdza Rozmysłowskiego

Skomentuj artykuł

Sekretarz Generalny Episkopatu: udział w głosowaniu przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.