Serpelice: rozpoczęła się Golgota Młodych

KAI / drr

W piątek 22 sierpnia wieczorem w Serpelicach nad Bugiem rozpoczęła się Golgota Młodych. Na tegoroczne spotkanie, organizowane przez braci kapucynów, przybyło blisko 700 osób z całej Polski, by rozmawiać o swojej wierze, modlić się i słuchać muzyki.

Jak powiedział organizator spotkania, br. Lukasz Pyśk OFMCap, na tegoroczne spotkanie przebyło blisko 700 osób z całej Polski, który pragną uczynić kolejny krok w swe wierze. Inicjatywa zakonników pomaga młodym ludziom w atmosferze modlitwy i radości "spotkać się w Słowie Bożym i sakramentach z Jezusem Chrystusem".

W ciągu pięciu dni mogą zacząć naszą wędrówkę ku światłości, gdyż hasłem tegorocznego spotkania są słowa: "Wędrowcy do Świtu". W tym roku kładzie ono większy nacisk na kwestię refleksji modlitewnej i skupienia - dodaje kapucyn.

W programie Golgoty Młodych jak co roku są codzienne Eucharystie, nabożeństwa, katechezy, tematyczne spotkania w grupach i koncerty ewangelizacyjne.

Zaproszeni zostali także goście. Odbyło się już m.in. spotkanie z byłą modelką Anną Golędzinowską, która w mówiła o swoim pełnym przygód, ale i tragicznych chwil życiu. W 1999 roku wyjechała do Włoch, które z czasem - jak stwierdziła - stały się jej drugą ojczyzną.

DEON.PL POLECA

Po przyjeździe okazało się, że padła ofiarą międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej handlującej żywym towarem. Udało się jej stamtąd uciec. Później pomogła w ujęciu sprawców i postawieniu ich przed sądem.

Karierę modelki rozpoczęła w Mediolanie, uczestniczyła w kampaniach wielu znanych marek odzieżowych. W latach 2006-2007 uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w szkole Faro, a w 2007 r. rozpoczęła naukę w The Actor's Academy w Mediolanie. Brała udział w wielu programach włoskiej telewizji.

Pod wpływem wizyty w Medjugorie zmieniła swoje życie. W 2011 r. wyjechała tam i zamieszkała we wspólnocie maryjnej oddającej się milczeniu i pracy. Wraz z ojcem Renzem Cobbim założyła ruch Czyste Serca, promujący czystość przedmałżeńską.

Obecnie jest zamężna, mieszka we Włoszech, jeździ na spotkania z ludźmi i próbuje przekazać, szczególnie młodym ludziom, ideę życia w zgodzie ze sobą i z Bogiem. Mając wszystko sławę i pieniądze, odkryła drogę, jaką jest Jezus.

Z uczestnikami spotkał się też dr Jakub Kołodziej, terapeuta z Lublina, który mówił m.in. dlaczego czasem trudno cieszyć się życiem.

Gościem w Serpelicach jest bp senior Antoni Dydycz. Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus celebrować będzie w niedzielę 24 sierpnia Eucharystię dla uczestników Golgoty Młodych.

Spotkanie potrwa do 26 sierpnia, więcej informacji na stronie www.golgotamlodych.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Serpelice: rozpoczęła się Golgota Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.