Franciszek prosi wiernych o przebaczenie
Na początku dzisiejszej audiencji Ojciec Święty nawiązał do czytanego wcześniej fragmentu z Ewangelii Mt 18,7-8.10.
Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:
"Dzisiaj słowo Jezusa jest mocne, nieprawdaż? "Biada światu z powodu zgorszeń!"(Mt 18,7). Jezus jest realistą i powiada: "Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie". Zanim rozpocznę katechezę chciałbym w imieniu Kościoła prosić was o wybaczenie za skandale jakie w ostatnim okresie miały miejsce zarówno w Rzymie jak i w Watykanie. Proszę was o przebaczenie".
W swojej katechezie papież podkreślił, że każde dziecko należy przyjąć z miłością, bo na każde z nich spogląda Bóg, patrzy na nie z miłością. Zaapelował, by nigdy nie ranić spontanicznego zaufania, jakie dzieci żywią względem Pana Boga. "Nigdy nie wolno naruszać delikatnej i tajemniczej relacji między Bogiem a duszą dzieci. Od chwili urodzenia dziecko jest gotowe, by czuć się kochanym przez Boga. Dziecko jeszcze nie jest w stanie odczuć, że jest kochane samo w sobie, a już odczuwa, że istnieje Bóg, który kocha dzieci" - powiedział Ojciec Święty.
Papież zaznaczył, że tylko wtedy, gdy patrzymy na dzieci oczami Jezusa, możemy naprawdę zrozumieć w jakim sensie, broniąc rodziny chronimy ludzkości. Bowiem punkt widzenia dzieci jest punktem widzenia Syna Bożego. Zachęcił, aby ugościć Jezusa w każdym dziecku, które Bóg zsyła na ziemię. W języku arabskim pozdrowił szczególnie obecnych na placu św. Piotra uchodźców z Syrii i Iraku.
Na zakończenie audiencji Ojciec Święty nawiązał do przypadającego w najbliższą sobotę, 17 października Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i wezwał wiernych do włączenia się w działania charytatywne, żeby miłość Chrystusa dotarła do osób najuboższych i opuszczonych.
Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:
W sobota 17 października przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Celem tego dnia jest zwiększenie wysiłków w celu wyeliminowania skrajnego ubóstwa i dyskryminacji oraz zapewnienia, aby każdy mógł w pełni korzystać ze swoich praw podstawowych. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby utożsamić się z tą intencją, aby miłość Chrystusa dotarła i przyniosła ulgę braciom i siostrom najuboższym i najbardziej opuszczonym.
Skomentuj artykuł