Refleksja po papieskiej pielgrzymce

(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)
KAI / pk

Papież zostawił Azji przesłanie pokoju i pojednania oraz mocne wezwanie do budowania dialogu - mówi towarzyszący Franciszkowi w podróży do Korei Południowej dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Ks. Federico Lombardi zauważa, że - obecne w całym pontyfikacie Papieża Bergoglio wezwanie do budowania kultury spotkania - w Korei wybrzmiało szczególnie mocno.

"Papież promuje od zawsze kulturę spotkania. Ze szczerego spotkania wracamy lepsi i ubogaceni o wartości duchowe. Papież przypomina biskupom tego kontynentu, na którym przecież na co dzień prowadzony jest dialog między różnymi kulturami, różnymi religiami i odmiennymi ludami, że ten dialog jest niezwykle ważny. Jest on konieczny, ponieważ właśnie w takich warunkach na co dzień żyją chrześcijanie Azji. Empatia, o której mówił Papież, oznacza także zdolność do budowania porozumienia, do nadawania na tej samej fali, a co za tym idzie, zdolność do instynktownego wzajemnego rozumienia się, ponieważ wszystko służy temu, by jak najlepiej przyjąć drugiego.

Stąd też tak często w języku Papieża znajdujemy temat dialogu, ukonkretniony w kulturze spotkania" - powiedział ks. Lombardi.

Z kolei przewodniczący koreańskiego episkopatu podkreśla, że była to błogosławiona, uzdrawiająca pielgrzymka. Franciszek przyjechał do Korei jako zatroskany o nasz los pasterz - mówi bp Peter U-il Kang.

"Była to naprawdę błogosławiona wizyta dla całej Korei. Zobaczyliśmy w Papieżu dobrego pasterza, który pocieszał nas, ale i rozradował; który sprawił, że wiele naszych ran zostało uzdrowionych. Jego wizytę cechowała właśnie ta ogromna miłość pasterza. Dla mnie osobiście najmocniejsze przesłanie mówiło o tym, że budowanie pokoju zaczyna się od budowania sprawiedliwości w społeczeństwie i między nami samymi" - powiedział bp U-il Kang.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Refleksja po papieskiej pielgrzymce
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.