Siostra Zofia Zdybicka laureatką FENIKSA 2011

Zobacz galerię
Siostra Zofia Zdybicka laureatką FENIKSA 2011
abp Celestyno Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, podczas otwarcia XVII edycji Targów Wydawców Katolickich (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski )
KAI / ad

S. Zofia Józefa Zdybicka została laureatką FENIKSA 2011 - nagrody głównej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Nazwiska wyróżnionych laureatów, wśród których jest również s. Małgorzata Borkowska, benedyktynka, ogłoszono w piątek podczas uroczystości otwarcia XVII Targów Wydawców Katolickich na Zamku królewskim w Warszawie.

XVII Targi Wydawców Katolickich odbywają się w tym roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Tematem przewodnim jest „Błogosławiony Jan Paweł II - Osoba - Życie - Działalność - Świadectwo”. W czasie uroczystości otwarcia Targów przedstawiono nazwiska laureatów tegorocznych nagród Feniks, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Nagrodę główną FENIKS 2011 przyznano s. Zofii Józefie Zdybickiej, „za stworzenie i rozpropagowanie w świecie klasycznej szkoły filozofii religii, twórcze zaangażowanie w prace Prymasowskiej Rady Społecznej i całego Kościoła w Polsce”.

FENIKSA Diamentowego otrzymała s. Małgorzata Borkowska, benedyktynka, „za wybitne dokonania w dziedzinie źródłowych badań nad życiem monastycznym w kulturze chrześcijańskiej”.

FENIKSY Specjalne przyznano Wydawnictwu M za „Dzieła zebrane Jana Pawła II” oraz Wydawnictwu Biały Kruk za „Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II”.

Stowarzyszenie przyznało również nagrody i wyróżnienia w dziewięciu kategoriach. W kategorii literackiej nagrodę otrzyma Społeczny Instytut Wydawniczy Znak za tom poetycki „Cień” Jana Polkowskiego, a w kategorii nauk kościelnych Wydawnictwo „W drodze” za publikację „Życie silniejsze niż śmierć” Gisbert’a Greshake.

W kategorii edytorskiej nagrodę przyznano Wydawnictwu Bernardinum i Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina za książkę „Jaśnie Pan Pichon” z tekstem Anny Czerwińskiej-Rydel oraz ilustracjami Józefa Wilkonia, a w kategorii książka dla dzieci - Instytutowi Wydawniczemu Pax za książkę „Filozof bez brody, czyli jak polubić myślenie” autorstwa Marie-Luise Raters. Wyróżnienie w kategorii książka dla młodzieży przyznano Polskiemu Wydawnictwu Encyklopedycznemu za książkę „Łzy Racheli” autorstwa Beth Nimmo i Darrella Scotta.

W kategorii książka autora zagranicznego nagrodę otrzyma Wydawnictwo Fronda i Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego za pracę „Historia filozofii politycznej”, której autorami są Leo Strauss i Joseph Crospey, a w kategorii seria wydawnicza Księgarnia św. Jacka za cykl „Studia Antiquitates Christianae. Series Nova”. W kategorii publicystyka religijna uhonorowano Wydawnictwo eSPe za książkę „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Spotkania po latach. Wywiady” Artura Olędzkiego, a w kategorii multimedia Wydawnictwo Święty Wojciech za projekt „Lekcje religii”.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 19.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS jest przyznawana od 1999 roku. Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie wartościowych publikacji, pozytywnie ukazujących wartości chrześcijańskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Siostra Zofia Zdybicka laureatką FENIKSA 2011
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.