Siostry ruszyły na ratunek DPS-owi. Ty też jesteś potrzebny

Siostry ruszyły na ratunek DPS-owi. Ty też jesteś potrzebny
(fot. facebook.com/SiostryOP)
bochnianin.pl / powiat.bochnia.pl / kk

Sytuacja w DPS-ie w Bochni jest bardzo trudna ze względu na zakażenie koronawirusem pacjentów i personelu. Dominikanki ruszyły na pomoc, ale ta jest ciągle potrzebna.

Zakonnice zgłosiły się do pomocy w Wielki Piątek, gdy okazało się, że prawie 40 podopiecznych DPS-u może pozostać bez opieki. Nagłośniły również sprawę ich bezpieczeństwa i zorganizowały zbiórkę pieniędzy. To ich odpowiedź na apel starosty bocheńskiego, który zgłosił się do nich po pomoc.

DPS w Bochni odwiedziła m.in. siostra Aleksandra Zaręba, przełożona dominikanek. W rozmowie z „Gościem Tarnowskim” mówiła: „Kiedy zaczynała się epidemia to pisałam do sióstr w takim liście okólnym, że podporządkowujemy się wszystkim nakazom państwowym, kościelnym, pozostajemy w klasztorach, modlimy się więcej. Ale już wtedy pisałam, że należy się spodziewać, że za jakiś czas Pan Bóg zażąda od nas czegoś więcej, że trzeba będzie wyjść i pomagać. I ten czas myślę przyszedł właśnie”.

Choć do pracy zgłosiło się już więcej wolontariuszy, to w Bochni nadal potrzebna jest pomoc. W przesłanym mailu czytamy, że starostwo poszukuje zwłaszcza pielęgniarek i pielęgniarzy, ale przyda się każda para rąk.

„Szukamy osób, które po odpowiednim przeszkoleniu oraz pod medycznym nadzorem lekarzy specjalistów m.in. dr Jarosława Gucwy, mogłyby podjąć pracę od zaraz. Gwarantujemy odpowiednie przeszkolenie, pełne środki ochrony osobistej, wyżywienie, zakwaterowanie a także wynagrodzenie” – piszą przedstawiciele starostwa.

Potrzeba także środków medycznych, bo póki co udało się zabezpieczyć je na zaledwie kilka dni. „Potrzebujemy przede wszystkim: fartuchów barierowych, kombinezonów ochronnych, gogli, maseczek p2 lub p3, przyłbic, rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty. Przyda się jednak każda pomoc” – czytamy dalej.

 

Tak możesz pomóc DPS-owi w Bochni:

 • Wszystkich gotowych do działania, starostwo prosi o kontakt pod numer telefonu 883687558.
 • Można także wesprzeć zbiórkę zorganizowaną przez dominikanki na stronie: https://fundacjadominikanek.pl/pomocdps/
 • Możesz dokonać bezpośredniego przelewu na Fundację:

  FUNDACJA SIÓSTR ŚW. DOMINIKA
  Kasztanowa 36, 30-227 Kraków
  91 1240 4722 1111 0010 7641 5479
  tytułem: Darowizna – wsparcie dla DPSów
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Skomentuj artykuł

Siostry ruszyły na ratunek DPS-owi. Ty też jesteś potrzebny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.