Skradziono kopię Matki Bożej Sassoferrato

Skradziono kopię Matki Bożej Sassoferrato
(fot. wielkopolska.policja.gov.pl)
KAI/ ad

W katedrze gnieźnieńskiej miała miejsce kolejna kradzież. Z jednej z kaplic skradziono kopię XVIII-wiecznego obrazu Matki Bożej Sassoferrato pędzla Jana Salvi.

Jak informuje asp. Anna Osińska z Komedy Powiatowej Policji w Gnieźnie, kradzież zgłoszono dziś w południe. "Jest to obraz o wymiarach 30 na 40 centymetrów. Na chwilę obecną nie znamy jego wartości. Brak płótna ujawniono w niedzielę rano" - dodaje Anna Osińska.

Obraz znajdował się w predelli ołtarza św. Jana Nepomucena w Kaplicy Doktorów. Dzieło namalował w drugiej połowie XVIII wieku Jan Salvi. Jak tłumaczył proboszcz i kustosz katedry ks. kan. Jan Kasprowicz, był zawieszony stosunkowo nisko, na wysokości oczu, tak, by zwiedzający mogli mu się lepiej przyjrzeć.

Proboszcz katedry dodaje również, że w kaplicy w dni powszednie i w niedzielę dyżuruje spowiednik i tylko na czas spowiedzi jest ona otwierana. "To bardzo smutne, że dla złodziei nie ma żadnej świętości. Ten obraz był także cząstką dobra kultury, którego nie uszanowano" - mówi ks. Kasprowicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Skradziono kopię Matki Bożej Sassoferrato
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.