Śląskie: ksiądz aresztowany pod zarzutem przestępstw seksualnych, m.in. pedofilii

Śląskie: ksiądz aresztowany pod zarzutem przestępstw seksualnych, m.in. pedofilii
(fot. depositphotos.com)
PAP / ml

Pod zarzutem przestępstw o charakterze seksualnym - m.in. dopuszczania się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej - został zatrzymany ksiądz z Pawonkowa w powiecie lublinieckim (Śląskie) Waldemar C.

Po przesłuchaniu w prokuraturze w Lublińcu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek powiedział PAP, że w ostatni czwartek przeszukano pomieszczenia mieszkalne Waldemara C. Został zabezpieczony sprzęt komputerowy, który zostanie zbadany przez biegłego z zakresu informatyki. Tego samego dnia zatrzymano księdza.

"Temu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym. Jeden zarzut dotyczy dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletniego w wieku poniżej 15 lat; inne dotyczą dopuszczenia się innych czynności seksualnych na skutek nadużycia stosunku zależności oraz prezentowania małoletnim poniżej 15 lat treści pornograficznych" - powiedział prokurator.

DEON.PL POLECA

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień złożonych przez księdza. Nie wiadomo, czy przyznał się do winy. Śledczy nie podają też, kto zainicjował śledztwo.

W sobotę do sądu w Lublińcu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego, który prokuratura motywowała grożącą podejrzanemu surową karą i obawą, że może on wpływać na zeznania świadków. Sąd Rejonowy w Lublińcu podzielił tę argumentację i zastosował ten środek zapobiegawczy.

O zarzutach i aresztowaniu księdza poinformowało wcześniej Radio Zet, które podało nieoficjalnie, że podejrzany jest proboszczem parafii w Pawonkowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śląskie: ksiądz aresztowany pod zarzutem przestępstw seksualnych, m.in. pedofilii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.