Słowacja: Bądźmy solidarni i wierni papieżowi

KAI / slo

Na konieczność wzajemnej pomocy, życia wartościami chrześcijańskimi i wierności Ojcu Świętemu zwrócił uwagę swym rodakom emerytowany biskup Nitry, kard. Jan Chryzostom Korec S.J. Z okazji przypadającego 1 stycznia 20. lecia powstania suwerennej Republiki Słowackiej przypomniał on, że jedynie życie wartościami chrześcijańskimi stanowi gwarancję dobrej przyszłości.

Sędziwy purpurat, który 22 stycznia ukończy 89 lat jest jedną z najpopularniejszych osobistości swej ojczyzny.

Kard. Korec nawiązał do niedawnych prób usunięcia symboliki chrześcijańskiej z pamiątkowej monety o wartości 2 euro, przygotowanej z okazji jubileuszu 1150 rocznicy rozpoczęcia w Państwie Wielkomorawskim misji świętych Cyryla i Metodego. Podkreślił, iż dziedzictwo chrześcijańskie jest ściśle wpisane w słowacką tożsamość. Zachęcił, aby dostrzec, że celem życia nie może być pogoń za dobrami materialnymi, lecz życie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, stanowiące gwarancję dobrej przyszłości.

- Nie lękajmy się, nie bądźmy małowierni, lecz wierzący, pomagajmy sobie, bądźmy oddani Kościołowi świętemu. Ojcu Świętemu, bo to następca Piotra -skały, której bramy zła nie przemogą - powiedział sędziwy purpurat.

Jednocześnie przypomniał, że przed dwudziestu laty otrzymał telegram od bł. Jana Pawła II, który zachęcał Słowację, by wnosiła swój wkład w budowanie Europy, będąc dumną ze swych świętych i męczenników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Słowacja: Bądźmy solidarni i wierni papieżowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.