Specjalna modlitwa na Światowe Spotkanie Rodzin już jest. Watykan opublikował komunikat

Specjalna modlitwa na Światowe Spotkanie Rodzin już jest. Watykan opublikował komunikat
fot. unsplash.com
2 tygodnie temu
KAI / ml

Spotkanie jest planowane na 22-26 czerwca 2022 roku w Rzymie i zakończy trwający od 19 marca br. Rok Rodziny „Amoris Laetitia”. Teraz Watykan ujawnił, jak będzie brzmiała modlitwa.

Diecezja rzymska oraz watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zaprezentowały oficjalną modlitwę X Światowego Spotkania Rodzin. Wydarzenie, w którym weźmie udział także papież Franciszek, jest planowane na 22-26 czerwca 2022 roku w Rzymie i zakończy trwający od 19 marca br. Rok Rodziny „Amoris Laetitia”.

Rok Rodziny „Amoris Laetitia” jest obchodzony w Kościele w związku z piątą rocznicą publikacji adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” papieża Franciszka. Podkreśla ona znaczenie miłości w rodzinie i stanowi owoc dwóch zgromadzeń Synodu Biskupów poświęconych rodzinie.

Co jest celem spotkania?

Celem obchodów jest przywrócenie małżeństwom i rodzinie ważnego miejsca w duszpasterstwie w Kościele lokalnym i odnowa adresowanych dla nich propozycji duszpasterskich. Ustanowienie Roku Rodziny to także odpowiedź na szereg wyzwań i kryzysów, jakie przeżywa rodzina we współczesnym społeczeństwie, a także zaproszenie do ponownej pogłębionej lektury papieskiej adhortacji poświęconej rodzinie.

Głównym wątkiem okolicznościowej modlitwy na Światowe Spotkanie Rodzin jest miłość w rodzinie jako droga do odnalezienia własnego powołania i świętości. Jest to nawiązanie do wybranego przez Franciszka hasła spotkania w Rzymie: „Miłość w rodzinie jako powołanie i droga do świętości”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron
21,00 zł
35,00 zł

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Specjalna modlitwa na Światowe Spotkanie Rodzin już jest. Watykan opublikował komunikat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.