Specjalna modlitwa za chorego Benedykta XVI. Pomódl się nią dzisiaj

Specjalna modlitwa za chorego Benedykta XVI. Pomódl się nią dzisiaj
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

"Pozwól mu doświadczyć Twojej pocieszającej bliskości. Wspieraj go, umacniaj i pokazuj się jemu jako światło dające nadzieję w ciemnych godzinach". Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, biskup Georg Bätzing, ułożył specjalną modlitwę w intencji ciężko chorego papieża seniora Benedykta XVI.

- Przyłączam się do apelu papieża Franciszka o modlitwę za jego chorego poprzednika - powiedział bp Bätzing w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Podkreślił, że myślami jest przy papieżu seniorze i wezwał wiernych w Niemczech do modlitwy za niego.

Modlitwa za chorego papieża Benedykta XVI

O Jezu, nasz Zbawicielu i Odkupicielu, którego narodziny obchodzimy w tych dniach. Prosimy Cię za naszego Papieża Seniora Benedykta: Bądź przy nim w jego chorobie i słabości. Pozwól mu doświadczyć Twojej pocieszającej bliskości. Wspieraj go, umacniaj i pokazuj się jemu jako światło dające nadzieję w ciemnych godzinach. Niech poczuje solidarność tak wielu osób, które teraz wstawiają się za nim w modlitwie. W swojej dobroci i życzliwości dla ludzi zwróć się ku niemu. A jak sam mówiłeś z wielką ufnością, tak i my się módlmy: Boże, bądź wola Twoja. Chwalimy Cię teraz i na wieki.

Amen. 

Źródło: KAI / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Skomentuj artykuł

Specjalna modlitwa za chorego Benedykta XVI. Pomódl się nią dzisiaj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.