Spotkanie Taizé również we Lwowie. Brat Alois przyjechał na Ukrainę

Spotkanie Taizé również we Lwowie. Brat Alois przyjechał na Ukrainę
fot. Pascal Deloche / Godong / Depositphotos
KAI / pk

Modlitwy będą odbywać się w Parafii św. Jana Pawła II, we lwowskiej katedrze rzymskokatolickiej, grecko-katolickim kościele garnizonowym, a także żyjącym wedle reguły Góry Afon prawosławnym monasterze Zmartwychwstania.

Z przyczyny wojny niewielu młodych z Ukrainy może udać się do Rostocku na organizowane przez Wspólnotę Taizé Europejskie Spotkanie Młodych. Dlatego we Lwowie organizowane jest paralelne ekumeniczne spotkanie młodzieży, z analogicznym, co w Rostocku programem. Centralnym miejscem spotkania będzie Parafia św. Jana Pawła II. W Muzeum Historii Religii wspólnota żydowska przedstawi hebrajskie tradycje. W dzieło włączyła się komisja do spraw młodzieży Kościoła greckokatolickiego a także prawosławni.

DEON.PL POLECA
Do Lwowa na czas spotkania przybędzie grupa młodzieży z duszpasterstwa akademickiego "Maciejówka" z Wrocławia i z różnych miast całej Ukrainy. Odbędzie się tradycyjny Festiwal narodów w sylwestrową noc. Dodatkowo, wieczorem 1 stycznia wspólnota Focolare poprowadzi spotkanie przedstawicieli różnych religii w modlitwie o pokój.

Miejscem centralnym spotkania i przyjęcia gości będzie parafia św. Jana Pawła II, gdzie nieustannie od czasu wybuchu wojny przebywa około stu uchodźców z centralnej i wschodniej Ukrainy. Liczna wśród nich młodzież włącza się w przygotowania do Spotkania Taize.

DEON.PL POLECA

Przed spotkaniem w Rostocku brat Alois przyjechał wczoraj na Ukrainę. Przez pięć dni będzie odwiedzał zwierzchników tamtejszych Kościołów i spotykał się z młodymi ludźmi w Kijowie i Lwowie. Na wigilię i Pasterkę przybędzie do Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Spotkanie Taizé również we Lwowie. Brat Alois przyjechał na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.