Spotkanie z ks. Boshoborą w Radiu Warszawa

Spotkanie z ks. Boshoborą w Radiu Warszawa
(fot. Przemek Jahr / Wikimedia Commons / Domena publiczna)
KAI / pk

Rekolekcje "Jezus na Stadionie", które 18 lipca poprowadzi na Stadionie Narodowym ks. John Babtiste Baschobora, będą w całości transmitowane przez Radio Warszawa (106,2FM). - Chcieliśmy w ten sposób wyjść naprzeciw osobom, które z różnych powodów nie będą mogły fizycznie być na Stadionie, aby chociaż w jakimś wymiarze mieli szansę uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu wiary - powiedział dyrektor programowy rozgłośni ks. dr Mariusz Wedziuk. Wyraził jednocześnie nadzieję, że wspólna modlitwa przyczyni się do pogłębienia wiary tych, którzy będą uczestniczyć w rekolekcjach.

Transmisja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa aż do 22.00. W programie, obok takich punktów jak Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Hosera, koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie oraz trzy konferencje o. Johna Bashobory, będzie można także usłyszeć świadectwa osób uczestniczących w rekolekcjach. Swoimi wrażeniami mają podzielić się między innymi pasterze diecezji warszawsko-praskiej.

W rekolekcjach weźmie udział ponad 40 tys. osób z całej Polski. - Wspólna modlitwa w tak dużym zgromadzeniu, słuchanie Bożego Słowa i dzielnie się wiarą, pozwala człowiekowi pogłębić relację z Chrystusem. Poza tym wiele osób w czasie takich rekolekcji doświadcza uzdrowienia duchowego, a niekiedy również i fizycznego - zauważył ks. Wedziuk. Podkreślił jednocześnie, że zawsze tym, który uzdrawia jest Chrystusa. - Podobnie jak czynił to przed dwoma tysiącami lat tak i teraz Jezus dotyka naszych serc i naszego ciała. I tak jak wtedy, podobnie i dziś pyta o naszą wiarę - powiedział.

Wyraził nadzieję, że także dla tych, którzy będą uczestniczyć w rekolekcjach "Jezus na Stadionie" za pośrednictwem fal radiowych, będzie to ważne doświadczenie duchowe. - Wśród naszych słuchaczy jest wiele osób starszych, chorych oraz rodzin z małymi dziećmi, dla których fizyczny udział przez cały dzień w takich rekolekcjach jest trudny a niekiedy wręcz niemożliwy, w związku z tym wychodząc naprzeciw ich prośbom postanowiliśmy transmitować w całości to wydarzenie - powiedział ks. Wedziuk.

Ci, którzy będą poza zasięgiem fal Radia Warszawa ( 106,2 FM) będą mogli wysłuchać rekolekcji poprzez stronę internetową rozgłośni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie z ks. Boshoborą w Radiu Warszawa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.