Stara Wieś: jutro rozpoczynają się XV Ignacjańskie Dni Młodzieży

Stara Wieś: jutro rozpoczynają się XV Ignacjańskie Dni Młodzieży
(fot. facebook.com/ignacjanskiednimlodziezy)
1 rok temu
KAI / df

Pod hasłem "Tak niewiele potrzeba" w Starej Wsi koło Brzozowa na Podkarpaciu rozpoczynają się jutro XV Ignacjańskie Dni Młodzieży (IDM) - spotkanie młodzieży starszych klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Organizowane przez jezuitów wydarzenie, gromadzące zazwyczaj kilkaset osób z całego kraju, potrwa do 1 sierpnia. To pięć dni zabawy i radości, ale także doskonała okazja do rozwoju - zapeawniają organizatorzy.

IDM są prowadzone w formie warsztatowej. W tym roku przewidziane są aż 32 różne warsztaty. Organizowane są m.in. zajęcia sportowe, artystyczne kulinarne, czy rycerskie, a nawet barmańskie. Celem IDM jest zaoferowanie młodym ludziom szeregu inicjatyw i sposobów rozwoju osobowości.

Spotkanie jest zwieńczeniem rocznej formacji w Jezuickim Duszpasterstwie Młodzieżowym MAGIS, poprzedzonym 10-dniowymi rekolekcjami, ale mogą wziąć w nich udział również osoby niezwiązane z duszpasterstwem.

Tegoroczne spotkanie będzie przebiegać pod hasłem "Tak niewiele potrzeba", które nawiązują do ewangelicznego opisu spotkania Jezusa z Marią i Martą. "Chcemy abyście przyglądając się temu spotkaniu potrafiła odnajdywać czas na spotkanie z Panem Jezusem - którego słuchacie i przy którym potraficie odpocząć, ale również abyście znajdywali czas na rozwijanie pasji, na przyjaźnie oraz uczenie się służby dla potrzebujących" - tłumaczą organizatorzy.

Ignacjańskie spotkania wakacyjne dzięki warsztatowej formie stwarzają młodym przestrzeń do odkrywania i rozwoju swoich zdolności i szukania odpowiedzi na pytanie o miejsce w społeczeństwie i Kościele. Jest to czas, kiedy młodzi mogą się przekonać, że źródłem dojrzałości oraz trwałych przyjaźni jest wiara - zaznaczają jezuici.

Więcej informacji - TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stara Wieś: jutro rozpoczynają się XV Ignacjańskie Dni Młodzieży
Komentarze (1)
A
anonimus
27 lipca 2019, 15:47
czy jakaś promocja LBGT jest przewidziana?

Skomentuj artykuł

Stara Wieś: jutro rozpoczynają się XV Ignacjańskie Dni Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.