Starachowice: profanacja Najświętszego Sakramentu

Starachowice: profanacja Najświętszego Sakramentu
(fot. shutterstock.com)
PAP/ ed

Do profanacji Najświętszego Sakramentu doszło w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Dwóch mężczyzn wyciągnęło mszalny kielich z tabernakulum, następnie pili z niego przyniesiony przez siebie alkohol. Zatrzymała ich starachowicka policja.

We wszystkich świątyniach diecezji radomskiej, w niedzielę, 16 lipca, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się nabożeństwo wynagradzające.

Mariusz Bednarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji poinformował, że mężczyźni wyciągnęli z tabernakulum mszalny kielich, zaś do reklamówki przesypali komunikanty, a następnie pili z niego przyniesiony ze sobą alkohol. - Całość fotografowali i filmowali swoimi telefonami. Sytuację uwieczniła kamera zamontowana w kościele - mówił Radiu Plus Radom aspirant Mariusz Bednarski.

DEON.PL POLECA

Zatrzymani to 37 i 43-letni mieszkańcy Starachowic. Młodszy miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu, natomiast starszy 1 promil alkoholu. Nie potrafili wytłumaczyć policji swojego postępowania.

Biskup radomski Henryk Tomasik w odezwie do wiernych napisał, że we wszystkich świątyniach diecezji radomskiej, w niedzielę, 16 lipca, po każdej Mszy Świętej, odbędzie się nabożeństwo wynagradzające.

- W modlitwie "Ojcze nasz", wypowiadając słowa "Święć się imię Twoje", prosimy o to, aby wszyscy ludzie traktowali Osobę Pana Boga jako świętą. Wszystko to, co jest związane z Osobą Pana Boga jest dla nas święte. Poszanowanie Sacrum, tego, co jest święte, jest ważnym wyznacznikiem kultury społeczeństwa i każdego człowieka - pisze biskup radomski.

Dalej pasterz Kościoła radomskiego przypomniał, że dla wierzących, wielką świętością jest Najświętszy Sakrament. Przypomniał też, że bardzo ciężkim grzechem jest profanacja Najświętszego Sakramentu.

- Włamanie do tabernakulum, rozsypywanie konsekrowanych komunikantów, zabieranie Komunii Świętej do domu - jest nie tylko ciężkim grzechem. Sprawca takiego czynu zaciąga karę kościelną, zwaną ekskomuniką. Z takiego grzechu może rozgrzeszyć - i zdjąć ekskomunikę - tylko Stolica Apostolska - czytamy w odezwie. Na koniec prosił także o modlitwę w intencji sprawców profanacji; o łaskę skruchy i nawrócenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Starachowice: profanacja Najświętszego Sakramentu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.