Stolica Apostolska: oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego bezpodstawne

Stolica Apostolska: oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego bezpodstawne
Abp Stanisław Gądecki (fot. episkopat.pl)
2 tygodnie temu
KAI/mk

Oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego zostały uznane za bezpodstawne - ogłosiła w dzisiejszym komunikacie Nuncjatura Apostolska w Polsce.

"Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała oskarżenia wobec abp. Gądeckiego za bezpodstawne" – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dn. 8 czerwca br.

W następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w kwestii nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej.

„Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne, wobec czego skargi złożone w tych sprawach zostają oddalone, a postępowanie uznaje się za zakończone” – podaje komunikat.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Nuncjatura Apostolska w Polsce

N. 6093/21

Komunikat

dotyczący rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego

Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska - w następstwie formalnych zgłoszeń - przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej.

Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne, wobec czego skargi złożone w tych sprawach zostają oddalone, a postępowanie uznaje się za zakończone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
21,45 zł
30,65 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Stolica Apostolska: oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego bezpodstawne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.