Studzieniczna: "Różaniec na wodzie” w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Studzieniczna: "Różaniec na wodzie” w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

W poniedziałek 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej odbędzie się coroczny „Różaniec na wodzie”. Wspólną modlitwę rozpocznie się o godzinie 18:00 Msza św. przed obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej w kaplicy na wyspie.

W czasie Mszy św. zostaną poświęcone wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów.

"Różaniec na wodzie” w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej

Różaniec – to ulubiona modlitwa Jana Pawła II. Święty lubił także odpoczywać nad jeziorami Suwalszczyzny. To połączenie dało początek wspaniałej tradycji. Od ponad 20 lat tysiące pielgrzymów spotyka się na wspólnej modlitwie różańcowej. „Różaniec na wodzie” to wyjątkowy sposób modlitwy. Swoje intencje wierni powierzają modląc się na statkach, łódkach czy kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączają także ci, co zostają na lądzie.

Obchody rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 18:00, której przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej. Po Eucharystii, na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami i zniczami jednostkach pływających, odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo różańcowe na jeziorze Studzieniczne. Nabożeństwo zakończył Apel Maryjny.

Na „Różaniec na wodzie” od lat przybywa corocznie kilka tysięcy osób. Wiele z nich łódkami i kajakami, na których uczestniczą we wspólnej modlitwie. Organizatorem wydarzenia jest parafia Matki Boski Szkaplerznej w Studzienicznej.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Alicja Lenczewska

Wszystkie rozważania różańcowe zamieszczone w tej książce zostały wcześniej opublikowane w Słowie pouczenia oraz Świadectwie Alicji Lenczewskiej. Rozważania stanowią zachętę do odmawiania modlitwy różańcowej. 

Różaniec odmawiany wraz z Maryją przed Sercem Miłosiernego Jezusa jest...

Skomentuj artykuł

Studzieniczna: "Różaniec na wodzie” w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.