Sukces Mszy w intencji mężczyzn

Sukces Mszy w intencji mężczyzn
(fot. Szymon Brylski)
Logo źródła: Jezuici Krzysztof Kołacz

21 listopada, o godzinie 20:00 w jezuickim Kościele św. Barbary na Małym Rynku w Krakowie, odbyła się kolejna Msza w intencji mężczyzn. Znakomita frekwencja zaskoczyła samych organizatorów.

"Każdy z nas jest takim Matatiaszem" - tak swoją homilię zaczął o. Grzegorz Kramer SJ. Wczorajsze czytania bardzo dobrze współgrały z intencją Eucharystii, czyli modlitwą o męstwo. Matatiasz przede wszystkim miał świadomość tego, że Bóg mu ufa. To była jego siła i motor napędowy.

DEON.PL POLECA
- O ufność oraz odwagę dla naszych mężczyzn, modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po zakończeniu Mszy św. - mówi pani Anna, jedna z licznych kobiet przybyłych do św. Barbary w czwartkowy wieczór.

Regularne Msze w intencji mężczyzn zapoczątkował w Krakowie o. Grzegorz Kramer SJ. Podczas specjalnie przygotowywanych na te okazje homilii, zgromadzeni na Eucharystii mężczyźni mogą posłuchać o tym jak połączyć bycie mężczyzną z obecnością w Kościele i nieco innym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistą - spojrzeniem wojownika.

DEON.PL POLECA

Krakowskie Msze u św. Barbary cieszą się z miesiąca na miesiąc coraz większą popularnością. Podobnie jak - dedykowany mężczyznom, projekt społecznościowy Banita obecny na Facebook’u, który obecnie skupia ponad 14 000 aktywnych użytkowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sukces Mszy w intencji mężczyzn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.