Św. Tomasz Morus - patron polityków

11 lat temu
Radio Watykańskie / drr

Już 10 lat św. Tomasz Morus, który w XVI wieku poniósł śmierć za opowiedzenie się za Kościołem i nierozerwalnością małżeństwa, czczony jest jako patron rządzących i polityków.

Ogłaszając go nim Jan Paweł II w liście apostolskim z 31 października 2000 r. wskazał na „odczuwaną w środowisku polityki i administracji państwowej potrzebę wiarygodnych wzorców, które wskazywałyby drogę prawdy w obecnym momencie dziejowym, gdy mnożą się trudne wyzwania i trzeba podejmować bardzo odpowiedzialne decyzje.

Zupełnie nowe zjawiska ekonomiczne przekształcają dziś bowiem struktury społeczne. Zdobycze naukowe w dziedzinie biotechnologii stwarzają coraz pilniejszą potrzebę obrony ludzkiego życia we wszystkich postaciach. Obietnice zbudowania nowego społeczeństwa, łatwo znajdujące posłuch zagubionej opinii publicznej, pilnie domagają się podjęcia stanowczych decyzji politycznych sprzyjających rodzinie, młodym, ludziom starszym i zepchniętym na margines” – czytamy w papieskim liście, który po 10 latach zachowuje pełną aktualność.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Św. Tomasz Morus - patron polityków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.