Świat bez kobiety to świat skazany na samotność

KAI / jk

„Jeśli chcielibyśmy wiedzieć, czym jest ludzkość bez kobiety, czym jest mężczyzna bez kobiety, mamy to na pierwszych stronach Biblii: samotnością. Mężczyzna bez kobiety jest sam. Ludzkość bez kobiety jest sama” – podkreślał dziś Papież na spotkaniu z przedstawicielkami Światowej Unii Katolickich Organizacji Kobiecych. Franciszek zaznaczył, że pośród tak wielu trudności i okrucieństw, z jakimi spotykamy się na co dzień, potrzeba większego docenienia pozytywnego wkładu kobiet dla świata.

Jak zauważył Ojciec Święty, ostateczny wzór daje nam wszystkim Maryja, czerpiąca siłę w swoim życiu z wewnętrznej komunii z Bogiem oraz z jedności z innymi – z Kościołem. Taki przykład kobiecości postawił przed zebranymi Papież.

„Dziś jest dzień, w którym upamiętnia się objawienia Matki Boskiej pastuszkom w Fatimie… Dziś więc, myśląc o Dziewicy, patrzymy na Maryję jako na wzór kobiety, żyjącej w pełni darem i zadaniem: darem «macierzyństwa» oraz zadaniem «opieki» nad swoimi dziećmi w Kościele – wskazywał Franciszek. – Wy, jako kobiety, również posiadacie ten dar i to zadanie, w każdej sferze, w której pozostajecie obecne, wiedząc, że bez was te sfery okazują się samotne. «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam» (Rdz 2,18) – dlatego jest kobieta. Maryja uczy was wzbudzać życie i zawsze je chronić, odnosząc się do innych, zaczynając od czułości i współczucia, łącząc trzy języki: umysł, serce i ręce, które trzeba skoordynować. To, co myśli głowa, czuje serce i robią ręce; to, co czuje serce, pozostaje w harmonii ze wszystkim, co myśli głowa i robią ręce; to, co robią ręce, znajduje się w harmonii z tym, co czujecie, i z tym, co myślicie. Jak już mówiłem przy innych okazjach, wierzę, że kobiety mają tę zdolność myślenia tego, co czują, odczuwania tego, co myślą i robią, oraz robienia tego, co czują i myślą. Zachęcam was, abyście nadal oferowały tę wrażliwość na rzecz służby innym" - powiedział papież.

W przyszłym tygodniu w Asyżu odbędzie się Zgromadzenie Ogólne Światowej Unii Katolickich Organizacji Kobiecych. Z tego powodu członkinie tej organizacji miały dzisiaj spotkanie z Papieżem w Rzymie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Świat bez kobiety to świat skazany na samotność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.