3 sposoby, żeby nie zmarnować Światowych Dni Młodzieży

3 sposoby, żeby nie zmarnować Światowych Dni Młodzieży
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu

Wielu dyskutuje o Światowych Dniach Młodzieży, o kosztach, o kolejkach w sklepach, o zapchanych ulicach i o śpiewach, które będzie można pewnie słyszeć całą dobę w Stolicy Małopolski, ale i nie tylko.

Fakt jest jednak taki, że Światowe Dni Młodzieży to wielka szansa dla każdego i każdej z nas. Warto jej nie zmarnować!

1. Pytaj

Do Krakowa przyjedzie wiele osób. Wiele krajów, kolorowych flag, rozśpiewanych gardeł. Wykorzystaj tę okazję! Spróbuj codziennie poznać jedną nową osobę. Poznać oznacza coś więcej niż tylko wymienić się kontaktami na Snapchacie lub Facebooku. Porozmawiaj z tą osobą. Zapytaj się co kocha robić, jakie są jej marzenia, a czego się w życiu boi. Zapytaj ją też o Boga. Jak się modli, co myśli o Jezusie - nie bój się zadawać trudnych pytań.

Pamiętaj, że to poznanie innych,  i to jak bardzo otworzycie się na siebie, będzie twoim skarbem jak wrócisz do domu.

2. Poznaj Papieża Franciszka

Istnieje wielka różnica między "poznać Papieża", a "oglądać Papieża". Uczestnicząc w Światowych Dniach Młodzieży będziesz pewnie mieć sporo okazji, aby go zobaczyć. Jednak to od ciebie zależy czy się z nim na prawdę spotkasz, nawet będąc w tłumie, albo siedząc przed telewizorem. Spotkanie ma to do siebie, że przemienia. Będziesz słyszeć wiele słów Papieża - bądź czujny! Przynajmniej jedno zdanie jest kierowane właśnie do ciebie. Skąd będziesz o tym wiedzieć? Powie ci to twoje serce. Tak więc czuwaj, bo w pewnym momencie ono drgnie. A wtedy zapamiętaj to wydarzenie i co najważniejsze, zapamiętaj co powiedział ci Papież.

3. Daj się pokochać!

Tak, dokładnie to i ni mniej ni więcej - daj się pokochać! Bóg pragnie się z Tobą spotkać. Patrząc w Jego łagodne światło okazuje się, że grzech jest za słaby aby nas od Niego oddzielić. Nawet jeżeli czujemy się niewiadomo jak przerażeni naszym złem. Bądź odważny! Nie bój się doświadczyć miłosierdzia. Tylko w ten sposób będziesz mógł być bardziej taki jak On. A do tego przecież jesteś powołany.

Jeżeli będziesz w Krakowie to szukaj nas na Małym Rynku 8 oraz na Kopernika 26 w naszej jezuickiej uczelni Ignatianum. Tam będą tzw. Cafe MAGIS czyli miejsca spotkań, warsztatów, konferencji i modlitwy dla ludzi, którzy pragną w życiu czegoś więcej.

Tekst ukazał się pierwotnie na blogu Pawła Kowalskiego SJ

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3 sposoby, żeby nie zmarnować Światowych Dni Młodzieży
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

3 sposoby, żeby nie zmarnować Światowych Dni Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.