Grzegorz Kramer SJ: dzięki ci papieżu, mój współbracie

Grzegorz Kramer SJ: dzięki ci papieżu, mój współbracie
(fot. youtube.com)
4 lata temu
Grzegorz Kramer SJ / DEON.pl

To nie koniec akcji #DziękiFranciszku. Swoją wdzięczność papieżowi wyraził Grzegorz Kramer SJ. Zobacz, za co jezuita dziękuje jezuicie-papieżowi.

#DziękiFranciszku ta nasza akcja na czas przed i po ŚDM. Pomysł jest prosty. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co robi Franciszek. I chcemy zachęcić do tego wszystkich, którzy są papieżowi za cokolwiek wdzięczni.

Do naszej akcji zaprosiliśmy biskupów, zakonników, liderów wspólnot i wiele osób świeckich (znanych i mniej znanych). Wszyscy odpowiedzieli z entuzjazmem na nasz pomysł, nagrali krótkie wideo ze swoimi podziękowaniami dla Franciszka i nam je przesłali (będziemy je publikować w najbliższych dniach). Również grupa publicystów, dziennikarzy i księży napisała 7 tekstów, w których dziękują Ojcu Świętemu za 7 najważniejszych rzeczy, które Franciszek zrobił od początku pontyfikatu.

Teraz chcemy zaprosić również Was wszystkich do wyrażania swojej wdzięczności papieżowi. Jak to zrobić? Sprawa jest banalnie prosta:

  • W mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) publikujcie wpisy, w których dziękujecie papieżowi za coś, co Was najbardziej porusza w jego działaniu (możecie to robić np. w formie krótkiego zdania, zdjęcia, filmiku, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy). Możecie pisać o przeróżnych rzeczach - o słowach i gestach, które poruszyły Wasze serca w trakcie ŚDM

  • Przy każdym takim wpisie dodawajcie hasztag #DziękiFranciszku

  • No to do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ: dzięki ci papieżu, mój współbracie
Komentarze (4)
19 sierpnia 2016, 11:38
Współbracie papieżu Franciszku Bardzo ci dziękuje, że dodajesz mi odwagi w tym, że mogę mówić , że Pan Bóg jest dobry , że jest miłością i kocha każdego człowieka . Dziękuję ci za to, że dzięki temu, że jesteś papieżem, naszym papieżem ja się nie boję być takim księdzem jakim jestem na co dzień Papieżu żyj nam długo i bądź papieżem, który dodaje odwagi każdemu chrześcijaninowi , każdemu człowiekowi na tym świecie Dziękuję ci za to jaki jesteś Sam z siebie nie potrafisz powiedzieć, że Pan Bóg jest dobry? Niemądry lizusie czy Ty jeszcze czujesz co mówisz? Tak ma wyglądać Twój smutny koniec? Opamiętaj się człowieku.
19 sierpnia 2016, 16:00
Czy zdarzyło się kiedyś Pani powtrzać jakąś modlitwę? Np. Ojcze Nasz? z Pewnością. A więc: Sama z siebie nie potrafisz powiedzieć, że Pan Bóg jest dobry? Niemądra lizusko czy Ty jeszcze czujesz co mówisz? Tak ma wyglądać Twój smutny koniec? Opamiętaj się człowieku. I proszę jeszcze powiedzieć co oznacza "Tak ma wyglądać Twój smutny koniec?"
19 sierpnia 2016, 22:43
Bazyli, piszesz nie po polsku. Trudno jest ustosunkować się do Twojego komentarza. Ja sama z siebie mówię, że Bóg jest dobry i nie potrzebuję pisać do proboszcza, że dzięki niemu mogę właśnie wypowiedzieć te słowa. Byłby to nonsens dla mnie. Napisałam zatem, że ktoś kto tak pisze jest lizusem bo to oczywiste. lizus to:«osoba schlebiająca komuś wyżej postawionemu dla pozyskania jego względów» A ja komu to schlebiam Bazylii? Widać , że pogubiłeś się trochę, ale to twój problem zwłaszcza, że tym razem odpowiesz za swoje słowa. Mam nadzieję, że nie jesteś Grzegorzem Kramerem SJ bo będzie głośno conajmniej na Polskę.
20 sierpnia 2016, 10:51
Myślisz, że p. Grzegorz Kramer nie mówi sam z siebie, że Bóg jest dobry? Znasz wszystkie jego myśli i wypowiedzi? Możesz takie twierdzenie w jakiś sposób udowodnić?  Tobie się nie podoba, że ktoś zgadza się ze słowami i postawą papieża. Ty sie z papieżem nie zgadzasz, stąd krytyka. Zgadłem? A nie przyszło Ci do głowy, że p, Kramer szczerze zgada się z tymi słowami?  O lizusowstwie nie może być mowy bo Franciszek się o tych słowach pewnie nigdy nie dowie.  A Ty dziękowałaś kiedyś JPII? Zakładam, że tak było. Czyli jednak lizusowstwo? 

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ: dzięki ci papieżu, mój współbracie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.