Franciszku, dzięki za odwagę [WIDEO]

Franciszku, dzięki za odwagę [WIDEO]
(fot. youtube.com)
5 lat temu
Maciej Wolski / DEON.pl

"Dziękuję ci, że jesteś tym, który podąża za Chrystusem". Do akcji #DziękiFranciszku włączył się Maciej Wolski z Fundacji24/7. Posłuchajcie, za co jest wdzięczny papieżowi.

#DziękiFranciszku ta nasza akcja na czas przed i po ŚDM. Pomysł jest prosty. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co robi Franciszek. I chcemy zachęcić do tego wszystkich, którzy są papieżowi za cokolwiek wdzięczni.

Do naszej akcji zaprosiliśmy biskupów, zakonników, liderów wspólnot i wiele osób świeckich (znanych i mniej znanych). Wszyscy odpowiedzieli z entuzjazmem na nasz pomysł, nagrali krótkie wideo ze swoimi podziękowaniami dla Franciszka i nam je przesłali (będziemy je publikować w najbliższych dniach). Również grupa publicystów, dziennikarzy i księży napisała 7 tekstów, w których dziękują Ojcu Świętemu za 7 najważniejszych rzeczy, które Franciszek zrobił od początku pontyfikatu.

Teraz chcemy zaprosić również Was wszystkich do wyrażania swojej wdzięczności papieżowi. Jak to zrobić? Sprawa jest banalnie prosta:

  • W mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) publikujcie wpisy, w których dziękujecie papieżowi za coś, co Was najbardziej porusza w jego działaniu (możecie to robić np. w formie krótkiego zdania, zdjęcia, filmiku, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy). Możecie pisać o przeróżnych rzeczach - o słowach i gestach, które poruszyły Wasze serca w trakcie ŚDM

  • Przy każdym takim wpisie dodawajcie hasztag #DziękiFranciszku

  • No to do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszku, dzięki za odwagę [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.