Kraków: organizatorzy ŚDM planują kolejne inicjatywy

Kraków: organizatorzy ŚDM planują kolejne inicjatywy
(fot. Piotr Kosiarski / DEON.pl)
5 lat temu
KAI / kw

Centrum Wolontariatu "Góra Dobra", kolejny cykl oficjalnych rekolekcji dla młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie "Are you ready? Yes!" i koncert "Bóg liczy na Ciebie" - to inicjatywy organizatorów ŚDM Kraków 2016, których celem jest kontynuacja i pogłębienie doświadczeń lipcowego spotkania młodych. Spotkania odbędą się pod wspólnym hasłem "ŚDM - jesteśmy razem".

W ramach cyklu "ŚDM - jesteśmy razem" planowane są trzy wydarzenia. Pierwsze z nich to inicjatywa "Are you ready? Yes!", które odbędzie się w piątek 28 października na Tauron Arena, gdzie w lipcu papież Franciszek spotkał się z wolontariuszami ŚDM. W programie znajdzie się koncert zespołu NiemaGOtu, świadectwa uczestników, pomysły inspirujące do przyszłych działań oraz Eucharystia z uwielbieniem. Oprawę muzyczną liturgii zapewni Hubert Kowalski wraz z chórem i orkiestrą.

Spotkanie "Are you ready? Yes!" to próba zgromadzenia wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży i którzy chcą kontynuować to doświadczenie w swoim życiu. "Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na pytanie papieża Franciszka: czy jesteście gotowi, by być nadzieją przyszłości?" - podkreślają jego organizatorzy.

Dwa tygodnie później, 13 listopada, w tym samym miejscu odbędzie się koncert "Bóg liczy na Ciebie". Wspólnota radosnych, młodych chrześcijan, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży, obudziła gorące pragnienie dziękczynienia Panu Bogu za ŚDM w Krakowie. Tak zrodziła się myśl o koncercie "Bóg liczy na Ciebie", inspirowanym głównymi spotkaniami z Papieżem, m.in. Czuwaniem w Brzegach. W koncercie usłyszymy raz jeszcze najpiękniejsze pieśni z gatunku hillsong "I believe", "Mighty to say" czy pieśni uwielbienia "Błogosław duszo moja Pana," a także hymny poprzednich ŚDM.

Koncert uświetnią znani artyści z Polski i ze świata: Sean Simmonds (USA), TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Podobnie jak podczas Czuwania w Brzegach, autorem wyjątkowych aranżacji i dyrygentem Chóru i Orkiestry ŚDM będzie Adam Sztaba.

W sobotę 26 listopada 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpocznie się pierwsza edycja rekolekcji, które są kontynuacją spotkań "Dla nas i całego świata". Tym razem odbywać się one będą pod wspólnym tytułem "Ogień dla nas i całego świata", a cykl poświęcamy siedmiu darom Ducha Świętego. Podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży, do wygłoszenia konferencji zostali zaproszeni liderzy chrześcijańskich wspólnot z całego świata.

Jeszcze inna inicjatywa zrodziła się w gronie wolontariuszy ŚDM. To projekt Centrum Wolontariatu "Góra Dobra", do którego zaproszeni są wolontariusze, grupy w parafiach oraz wszyscy, w których Światowe Dni Młodzieży obudziły pragnienie bezinteresownej służby innym. Realizacja projektu opiera się na liderach, którzy zdobyli doświadczenie w programie Wolontariat Plus, przygotowującym do posługi w czasie ŚDM.

Jego owocem są liderzy wolontariatu, którzy sprawdzili się w trakcie lipcowych wydarzeń, a dzisiaj chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Program ma być realizowany w grupach parafialnych, wspólnotach duszpasterskich oraz wirtualnie - dzięki portalowi www.goradobra.pl, który służy do wymiany doświadczeń, tworzenia projektów i budowania zespołów.

Informacje na temat nowych inicjatyw można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ŚDM Kraków 2016 www.krakow2016.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: organizatorzy ŚDM planują kolejne inicjatywy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.