Marek Kamiński do papieża: chciałbym, żebyś tak poczuł się w Polsce

Marek Kamiński do papieża: chciałbym, żebyś tak poczuł się w Polsce
3 lata temu
Marek Kamiński / DEON.pl

Znany polski podróżnik wziął udział w akcji #DziękiFranciszku. Swoje słowa skierowane do papieża nagrał na krótkim filmiku. Nie zabrakło motywów... podróżniczych. Zobacz, za co podziękował Franciszkowi.

Franciszek od początku pontyfikatu jest pasterzem, który służy Kościołowi, daje nadzieję całemu światu i inspiruje każdego z nas do tego, żebyśmy zaufali Bogu, uwierzyli w Jego obietnice i odpowiedzieli na Jego zaproszenie do bycia miłosiernymi. Do Polski przyjeżdża papież, którego uważnie słuchają wierzący i niewierzący. My też będziemy go słuchać, obserwować jego gesty i razem z nim się modlić. Ale nie chcemy poprzestać tylko na tym.

#DziękiFranciszku ta nasza akcja na czas ŚDM. Pomysł jest prosty. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co robi Franciszek. I chcemy zachęcić do tego wszystkich, którzy są papieżowi za cokolwiek wdzięczni.

Do naszej akcji zaprosiliśmy biskupów, zakonników, liderów wspólnot i wiele osób świeckich (znanych i mniej znanych). Wszyscy odpowiedzieli z entuzjazmem na nasz pomysł, nagrali krótkie wideo ze swoimi podziękowaniami dla Franciszka i nam je przesłali (będziemy je publikować w najbliższych dniach). Również grupa publicystów, dziennikarzy i księży napisała 7 tekstów, w których dziękują Ojcu Świętemu za 7 najważniejszych rzeczy, które Franciszek zrobił od początku pontyfikatu.

Teraz chcemy zaprosić również Was wszystkich do wyrażania swojej wdzięczności papieżowi. Jak to zrobić? Sprawa jest banalnie prosta:

  • W mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) publikujcie wpisy, w których dziękujecie papieżowi za coś, co Was najbardziej porusza w jego działaniu (możecie to robić np. w formie krótkiego zdania, zdjęcia, filmiku, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy). Możecie pisać o rzeczach z przeszłości albo już po jego przyjeździe - o słowach i gestach, które poruszą Wasze serca w trakcie ŚDM

  • Przy każdym takim wpisie dodawajcie hasztag #DziękiFranciszku

  • No to do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marek Kamiński do papieża: chciałbym, żebyś tak poczuł się w Polsce
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Marek Kamiński do papieża: chciałbym, żebyś tak poczuł się w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.