Panama: 3 lipca premiera hymnu ŚDM

Panama: 3 lipca premiera hymnu ŚDM
Pielgrzymi z Puerto Rico w Krakowie (fot. Michał Lewandowski / DEON.pl)
KAI / kw

3 lipca zostanie zaprezentowany hymn 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 r. Taką informację podał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 abp José Domingo Ulloa Mendieta podczas 47. Spotkania Eucharystycznego, które odbyło się w niedzielę w stolicy kraju.

O dacie prezentacji hymnu ŚDM Panama 2019 poinformował podczas Spotkania Eucharystycznego arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta.

- 3 lipca zostanie przedstawiony hymn Dnia [Młodzieży - przyp. KAI], wówczas poznamy jego rytm i tekst, z czym, jak sądzę związanych jest wiele oczekiwań - mówił hierarcha.

Konkurs na hymn 34. Światowych Dni Młodzieży został ogłoszony 20 stycznia, podczas panamskiej konferencji prasowej prezentującej daty spotkania młodych. Dedykowany był młodzieży i muzykom z Panamy i Ameryki Środkowej, aby - jak wyjaśniali gospodarze - stał się okazją do odkrycia talentów młodego Kościoła w tej części świata.

DEON.PL POLECA

Jak podkreślali członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019, już przed ogłoszeniem konkursu, do organizatorów napływały pierwsze propozycje muzycznych utworów.

W ostatnim czasie organizatorzy przedstawili logotyp, oficjalną modlitwę oraz patronów 34. ŚDM, które odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które zaplanowane w terminie 17-21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Na razie możemy posłuchać śpiewającego papieża Franciszka :):

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Panama: 3 lipca premiera hymnu ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.