Wkrótce ruszy rejestracja pielgrzymów na ŚDM w Panamie

Wkrótce ruszy rejestracja pielgrzymów na ŚDM w Panamie
(fot. Michał Lewandowski / DEON.pl)
KAI / kw

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony system rejestracyjny dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

W uzgodnieniu z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym ŚDM Panama 2019, wszystkich Polaków prosimy o rejestrowanie się za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM - poinformował KAI dyrektor Biura, ks. Emil Parafiniuk.

W czasie XV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbędzie się w Warszawie w dniach 2-4 lutego 2018 r., przedstawione zostaną zasady rejestracji grup polskich oraz polonijnych, które chcą wziąć udział w ŚDM Panama 2019.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM jest w stałym kontakcie z przewodniczącym komitetu abp. José Domingo Ulloa Mendietą oraz sekretarzem generalnym Victorem Changiem Gonzalesem.

Polacy będą korzystali z dwóch systemów rejestracyjnych - panamskiego i polskiego. System panamski jest systemem bardziej ogólnym, polski jest bardziej szczegółowy. Wynika to z konieczności zgromadzenia dodatkowych danych, dotyczących m.in. godzin przylotu i wylotu, członków grupy etc.

Dodatkowo, w systemie polskim będzie można zapisać się także na dni w diecezjach.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r., a ich hasłem będą słowa "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wkrótce ruszy rejestracja pielgrzymów na ŚDM w Panamie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.