Wolontariusze ŚDM rozdawali studentom pączki

Wolontariusze ŚDM rozdawali studentom pączki
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wolontariusze w intensywnym czasie sesji egzaminacyjnej na Politechnice Łódzkiej postanowili z okazji Tłustego Czwartku częstować zestresowaną egzaminami młodzież pączkami.

Zdaniem wolontariuszy ŚDM, nie można tylko mówić o Światowych Dniach Młodzieży. Trzeba także zachęcać młodych - studentów i uczniów - do wzięcia udziału w tych wydarzeniach, zarówno w Krakowie, jak i wcześniej w Łodzi, w czasie dni w diecezjach.

DEON.PL POLECA
W trakcie akcji można było również dostać długopis w wizerunkiem Łodzi Piotrowej oraz obrazek z Jezusem Miłosiernym i św. Janem Pawłem II, inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Na odwrocie obrazka zapisano modlitwę o dobre zdanie egzaminu i miłosierdzie egzaminatorów.

Chętni mogli ponadto otrzymać specjalne błogosławieństwo na czas egzaminów, którego udzielał ks. Przemysław Góra.

DEON.PL POLECA

Rozdawanie pączków to już kolejna inicjatywa Diecezjalnego Centrum ŚDM w Łodzi. Wcześniej wolontariusze częstowali studentów kawą, jabłkami, czy popcornem. Zawsze też rozdawali ulotki, długopisy i inne gadżety Łodzi Piotrowej oraz odpowiadali na pytania młodych dotyczące przygotowań do ŚDM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wolontariusze ŚDM rozdawali studentom pączki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.