Trwa akcja "Wyślij pączka do Afryki 2016"

Trwa akcja "Wyślij pączka do Afryki 2016"
(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
KAI / pk

Już po raz czwarty Fundacja "Kapucyni i Misje" prowadzi akcję "Wyślij pączka do Afryki". - Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej - zachęcają organizatorzy. W poprzednim roku zebrano 400 tys. zł.

Głównym celem tegorocznej edycji inicjatywy jest pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, budowa studni w Czadzie oraz wyposażenie szkół wybudowanych w poprzednich latach. W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności.

Pomóc można przede wszystkim kupując "wirtualnego pączka" na stronie www.pączek.kapucyni.pl. Równowartość jednego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Po wejściu na wspomnianą stronę można kupić dowolną ilość takich wirtualnych pączków i w ten sposób wspomóc dożywianie dzieci lub wesprzeć inne projekty prowadzone przez misjonarzy.

Ponadto w szkołach, w parafiach i innych instytucjach, w których działają wolontariusze współpracujący z Fundacją, będzie można wesprzeć cele akcji, kupując prawdziwe pączki. Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów będzie można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem "Pączek dla Afryki").

DEON.PL POLECA

- W zeszłym roku do akcji przystąpiło 220 placówek w całej Polsce. Zachęcając dzieci ze szkół i przedszkoli do udziału w akcji uwrażliwiamy je na potrzeby ich afrykańskich rówieśników, uczymy szacunku, tolerancji i dzielenia się z innymi - poinformowali organizatorzy.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam, często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki. W ramach ubiegłorocznej akcji "Wyślij pączka do Afryki" udało się pozyskać 400 tys. zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa akcja "Wyślij pączka do Afryki 2016"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.