"Święci Piotr i Paweł są gigantami wiary"

"Święci Piotr i Paweł są gigantami wiary"
(fot. episkopat.pl)
KAI / pz

Święty Piotr i święty Paweł to giganci wiary wskazujący swoim życiem na Chrystusa - podkreślił abp Henryk Hoser. W przypadającą dziś uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła mija piąta rocznica ingresu abp Henryka Hosera do katedra warszawsko-praskiej.

Z tej okazji w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana odbyła się uroczysta msza św. w czasie której biskup warszawsko-praski udzielił wiernym uroczystego błogosławieństwa z odpustem zupełnym.

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę, że tym co łączyło dwóch Apostołów, którzy stali się filarami Kościoła była niewzruszona wiara, która była jak skała. To ona budowała Kościół, ona pozwalała im iść tam gdzie Pan ich wzywał. Ich nadzieja była prawie pewnością ostatecznego zwycięstwa i połączenia się ze swoim Mistrzem, którego miłowali ponad wszystko - powiedział bp warszawsko-praski.

- Tym, co różniło Apostołów była misja którą realizowali. Św. Piotr miał umacniać tych, którzy pochodzili z rodu Dawidowego, zaś św. Paweł został posłany do pogan - zauważył kaznodzieja. - To pokazuje nam, że sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić. Każdy z nas ma zarówno dary osobiste jak i charyzmaty, które się dopełniają. Dopiero jednak połączona misja św. Piotra i św. Pawła stanowiły wspólny misyjny wysiłek Kościoła - podkreślił abp Hoser.

Nawiązując do swoich słów sprzed pięciu lat w czasie ingresu do katedry warszawsko-praskiej, abp Hoser podkreślił, że są one wciąż aktualne a w realizacji ich liczy na współpracę całej diecezji: kapłanów, osób konsekrowanych i ludzi świeckich.

- Nasza jedność w wierze, nadziei i miłości musi być coraz bardziej gruntowna i cementowana. Dopiero wówczas gdy te cnoty teologalne nas połączą będziemy zdolni do wykonywania tak różnych zadań i posług, do których każdy z nas jest wezwany - zauważył bp warszawsko-praski. Przypomniał także, że tym który umacnia chrześcijan na tej drodze jest sam Chrystus.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Święci Piotr i Paweł są gigantami wiary"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.