Sycylijski biskup: sprawcy pożarów są „poza Kościołem”

Sycylijski biskup: sprawcy pożarów są „poza Kościołem”
fot. depositphotos.com
3 miesiące temu
KAI / ml

Sycylijski biskup stwierdził, że sprawcy pożarów, które pustoszą w ostatnim czasie Sycylię, są „poza Kościołem”. Ordynariusz diecezji Cefalù bp Giuseppe Marciante mówił o tym w czasie obchodów święta Przemienienia Pańskiego.

- Kto popełnia takie przestępstwo stawia się poza wspólnotą Kościoła, ponieważ dopuścił się zbrodni przeciwko Stwórcy, zagrażając życiu ludzi i środowisku naturalnemu, cennemu dla przetrwania wszystkich Jego stworzeń – tłumaczył hierarcha.

Zaznaczył, że niosące śmierć pożary, „wywołane rękami zbrodniarzy” w gorące dni sierpnia, każą myśleć, że „stoimy wobec zaplanowanego projektu pustynnienia naszej ziemi z korzyścią dla brudnych interesów gospodarczych” tych, którzy „z powodu naszego karygodnego milczenia pozostają anonimowi”.

Diecezja Cefalù, za pośrednictwem diecezjalnej Caritas, przekaże pieniądze zebrane dziś w kościołach na pomoc dla osób najbardziej poszkodowanych w wyniku pożarów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sycylijski biskup: sprawcy pożarów są „poza Kościołem”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.