"Synod nie dopuści rozwodników do komunii"

"Synod nie dopuści rozwodników do komunii"
(fot. BostonCatholic / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Zdaniem metropolity nowojorskiego kard. Timothy'ego Dolana nie należy się spodziewać, by zbliżający się Synod Biskupów dopuścił do komunii rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych.

"Osobiście nie wiem, jak można wprowadzić tak radykalne zmiany, nie występując przeciwko nauczaniu Kościoła" - powiedział purpurat w wywiadzie dla portalu Cruxnow. W rozpoczynających się za miesiąc obradach biskupów z całego świata będzie on uczestniczył jako członek Sekretariatu Synodu.

DEON.PL POLECA

Hierarcha amerykański wyraził nadzieję, że biskupi, zamiast zajmować się sytuacją rozwodników, podejmą kwestię rodziny w szerszym kontekście i pokażą, jak przekonać ludzi do piękna i przygody małżeńskiej wierności i miłości.

W bardzo obszernym wywiadzie wiele miejsca poświęcono prześladowaniu chrześcijan na świecie. Kardynał zauważył, że amerykańskie władze są zbyt obojętne na tę sprawę. Nadszedł już najwyższy czas, aby rząd stał się bardziej agresywny w obronie praw mniejszości religijnych - powiedział arcybiskup Nowego Jorku. Jego zdaniem również papież powinien w większym stopniu naciskać na zwierzchników umiarkowanych muzułmanów, aby bardziej zdecydowanie odżegnywali się od postępowania ekstremistów, tak jak katoliccy biskupi w Irlandii odcinali się swego czasu do działalności Irlandzkiej Armii Republikańskiej, mającej na swym koncie wiele zamachów terrorystycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Synod nie dopuści rozwodników do komunii"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.